Kripto Haberleri

Elon Musk, Bitcoin fiyatlarını bir yıl öncesinden tahmin mi etti?

Google News Abone Ol

Kripto para piyasalarında yaşanan son düşüşlere ilişkin birçok yeni iddia ortaya atılmaya devam ediyor. Bunlardan biri de sosyal medyada son 24 saatin belki de en dikkat çeken iddiası olan Elon Musk’ın Bitcoin fiyat hareketlerini önceden tahmin ettiğiydi. İlk olarak yabancı kripto para topluluklarından yayılmaya başlayan bir görsel kısa sürede gündeme oturdu.

Elon Musk, yaptığı bir Twitter paylaşımında bir dizi sayılardan oluşan paylaşım yaptı. Tweet’in gönderilmesinden bir yıl sonra bu paylaşım tekrar gündeme geldi ve kripto para yatırımcıları arasında yeni bir iddianın başlamasına neden oldu.

Elon Musk, Bitcoin fiyat hareketlerini önceden biliyor mu?

Yaşanan bu durum akıllara Elon Musk’ın Bitcoin fiyat hareketlerini önceden bilip bilmediğine ilişkin soru işaretleri getirdi.  Ancak yapılan paylaşımın sadece alıntılanan gönderiye ilişkin farklı bir şekilde “haha true” mesajı içerdiği ortaya çıktı.

elon musk

Elon Musk tarafından bir dizi sayı ile yapılan paylaşımın aslında HEXadecimal isimli bir yazım dilinde “haha true” anlamına geldiği ortaya çıktı. Bir Twitter kullanıcısının gönderisini onaylamak adına farklı bir dil kullanan Elon Musk’ın bu hamlesi yine de bazı yatırımcıları şüpheye düşürmüş durumda. Yatırımcılar şu anda birer birer gerçekleşen iddiada bir sonraki adımın Bitcoin fiyatlarını 74.000 dolara taşımasını umut ediyor.

Yaşanan bu ilginç duruma ilişkin sosyal medyada tartışmalar kesilmiş değil. Bu iddiaya ilişkin yapılan paylaşımlara kullanıcılar bunun bir HEXadecimal metin olduğunu belirtseler de bazıları iddiayı savunmaya devam ediyor.

Elon Musk tarafından yapılan bu paylaşım Bitcoin (BTC) yatırımcılarının bir kesimini biraz da olsun umutlandırmış durumda. Geçtiğimiz yıl Bitcoin ve Dogecoin ile ilgili paylaşımlarda bulunan Musk, bu paylaşımlarıyla piyasalarda dev bir yükseliş trendi oluşturmuştu. Yatırımcılar, gündeme gelen bu yeni iddianın gerçek olduğunu ve geçmişi de kanıt göstererek milyarder ismin yeni bir yükseliş başlatabileceğini düşünüyor.

Bitcoin’de son durum

Milyarder ismin bu paylaşımının dışında Bitcoin’de son durum hiç de iç açıcı görünmüyor. Bazı altcoin projeleri son 24 saatlik süreçte toparlanmaya başlamış olsa da Bitcoin ve Ethereum için düşüş çizgisi halen bozulabilmiş değil. Bunula birlikte, haber yayın saatleri itibariyle BTC 22.110 dolarlık noktadan işlem görüyor. Gün içerisinde 20.000 dolara kadar düşen BTC, bu hareketiyle Elon Musk’la ilgili olan iddiayı destekler noktaya indi.

Altcoin projeleri için önemli bir etkiye sahip olduğu düşünülen Ethereum (ETH) ise şu anda %2’lik düşüşle 1.197 dolardan işlem görüyor. Uniswap üzerinde 1.000 doların da altını gören ETH’de yatırımcılar halen tedirgin. Bu tedirginliğin bir nebze de olsa atılması içinse ilk olarak 1.250 ve ardından 1.400 dolarlık noktaların tekrar kazanılması gerekiyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir