Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriKriptoKripto Haberleri

El Salvador’da Turizm Bitcoin’in Benimsenmesinden Bu Yana %30 Arttı!

Google News Abone Ol

El Salvador’un Eylül 2021’de Bitcoin’i (BTC) yasal ihale olarak kabul etmesi, yalnızca gayri safi yurtiçi hasıla (GSYİH) için değil, aynı zamanda yerel turizm gelişimi için de dikkate değer bir artışı tetikledi.

Salvador Turizm Bakanı Morena Valdez’e göre, El Salvador’daki turizm endüstrisi, Eylül 2021’de Bitcoin yasasının kabul edilmesinden bu yana %30’dan fazla arttı.

“Bitcoin öncesi ve sonrasına göre etkinliği kontrol etmek için bir anket yaptık. Turizm sektörü Kasım ve Aralık aylarında %30’dan fazla artış göstermiştir.”

Valdez, El Salvador’un Bitcoin’i benimsemesinin turist ziyaretlerinin akışını da etkilediğini ve ABD’den gelen turist sayısını artırdığını kaydetti. Bitcoin yasasının yürürlüğe girmesinden önce, ziyaretçilerin çoğunluğu Orta Amerika kıstağındaki komşu ülkelerden geliyordu. Şimdi, turistlerin yüzde 60’ı Amerika Birleşik Devletleri’nden geliyor, dedi.

Bakan, El Salvador’un turizm büyümesinin hükümetin beklentilerini aştığını ve 1,1 milyon turist yerine 1,4 milyon ziyaretçiye ulaştığını da sözlerine ekledi.

Valdez, “Döviz olarak 800.000 dolar öngörmüştük, ancak döviz cinsinden 1.400 milyon dolardan fazla gelir elde ettik” dedi.

İlgili: Meksikalı Senatör de Kripto Yasası Önerecek: “İhtiyacımız var!”

Ülkenin İhracatı Ocak 2022’de yıldan yıla %13 arttı!

Haber, Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele’nin El Salvador’un GSYİH’sinin 2021’de %10,3 büyüdüğünü açıklamasından kısa bir süre sonra geldi. Ekonomik büyümenin önemli bir itici gücü olan ülkenin ihracatı da Ocak 2022’de yıldan yıla %13 arttı.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir