Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockhainEditörün SeçimiKriptoKripto Haberleri

El Salvador’da Bitcoin Bekleneni Gösteremiyor! Bitcoin, 100 Bin Dolara Ulaşacak mı?

Google News Abone Ol

El Salvador Ticaret Odası tarafından yakın zamanda yapılan bir ankete göre, El Salvador’daki işletmeler, ülkenin dijital varlığı yasal ihale olarak kabul ettiği Eylül 2021’den bu yana Bitcoin’i (BTC) benimsemekte yavaş kaldı.


El Salvador’da Turizm Bitcoin’in Benimsenmesinden Bu Yana %30 Arttı!


Bitcoin’in Benimsenmesinin Etkisi Çok Az!

15 Ocak ve 9 Şubat arasında ankete katılan 337 şirketten sadece %14’ü Bitcoin Yasasının yürürlüğe girmesinden bu yana BTC’de işlem yaptıklarını söyledi. Şirketlerin %90’ından fazlası, ülkede Bitcoin’in benimsenmesinin satışları üzerinde çok az etkisi olduğunu belirtti.

Ankete katılan şirketlerin yüzde yetmiş biri mikro veya küçük işletmeler, %13’ü orta ölçekli işletmeler olarak sınıflandırıldı ve %16’sı büyük şirketlerdi.

Düşük benimseme oranı yüzeyde ezici görünse de, El Salvador 2001’den beri ABD doları standardındadır. Diğer gelişmekte olan ekonomilerin para birimlerinin aksine, El Salvador’un birincil döviz aracı döviz kuru oynaklığına eğilimli değildir. Bu ortamda bile, ülkedeki on işletmeden birden fazlası, beş aylık bir süre boyunca Bitcoin kullandığını bildirdi.

Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Uluslararası Para Fonu ve Moody’s Investors Service gibi kurumların amiral gemisi kripto para birimini benimsemeye karşı uyarmasına rağmen, Bitcoin’i ekonomik büyüme stratejisinin merkezine yaklaştırdı. Ocak ayında Moody’s analisti Jaime Reusche, Bukele’nin Bitcoin gambitinin ülkesinin egemen kredi görünümünü zayıflatabileceğini belirtti.

Nayib Bukele, Daha Önce Bitcoin’in 100 Bin Dolara Ulaşacağına Dair Tahminde Bulunmuştu!

İlgili: Bu Haftanın Önemli NFT Haberleri!

Yine de El Salvador, 1 milyar dolar değerinde Bitcoin tahvili ihraç ederek kripto stratejisiyle ilerliyor. Volcano Bonds olarak da bilinen satıştan elde edilen gelir, dijital varlığın madenciliği için jeotermal enerjiden yararlanacak tam işlevli bir metropol olan Bitcoin City’yi finanse etmeye gidecek.

Bukele, “büyük bir sürpriz” sözü verdiği yaklaşan Bitcoin 2022 konferansında konuşması planlanıyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir