Bitcoin HaberleriKriptoKripto Haberleri

El Salvador Başkanı Bukele Bitcoin’in 2022’de 100.000 Dolara Ulaşacağını Öngörüyor!

Google News Abone Ol

2 Ocak’ta El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin’in (BTC) 2022 yılı performansına ilişkin beş yükseliş tahminini paylaştı.

Geçen yıl El Salvador, ülkedeki artan enflasyona karşı bir önlem olarak Bukele’nin başkanlığında Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul eden ilk ülke oldu. Yasallaştırmadan bu yana, cumhurbaşkanı ülkenin rezervi için 1.370 BTC aldı ve kazançlarını bir hastane ve bir okul dahil olmak üzere yeni altyapı projelerine yeniden yatırdı.

Başkan Bukele, 2022’de Bitcoin’i yasal bir ihale olarak kabul etmek için iki ülkenin daha El Salvador’a katılacağını tahmin etti. Aynı yıl, BTC fiyatını tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 100.000 $’a çıkaracak bir boğa koşusu bekliyor.

Bukele ayrıca El Salvador’un iki şirket içi BTC tabanlı girişimi olan Bitcoin City ve Volcano tahvilleri için yaklaşan patlayıcı bir büyüme öngörüyor. Başkan, Bitcoin City’nin yerleşim alanları, alışveriş merkezleri, restoranlar, bir liman ile tamamen işlevsel bir şehir olmasını öngörüyor.

Bukele’ye göre, “Bitcoin City bu yıl inşaata başlayacak” ve bu, 1 milyar dolarlık BTC tahvil destekli sanal şehrin gelişimini ima ediyor. Bu gelişmeyle birlikte, Volcano tahvillerinin aşırı talep edildiğini tahmin ediyor.

Bukele ayrıca Bitcoin’in bu yıl ABD seçimlerinde önemli bir seçim sorunu haline geleceğini tahmin ediyor ve Twitter takipçilerine Bitcoin 2022 konferansında “büyük bir sürpriz” beklemelerini söyledi.

El Salvador’un ana akım Bitcoin’i benimsemesi, bir dizi teknik engelle karşılaştı ve en sonuncusu, ülkenin kendi Bitcoin cüzdanı Chivo’daki eksik fonların raporlarıydı.

En az 50 Salvadorlu, Chivo cüzdanında iddia edilen bilinmeyen bir aksaklık nedeniyle Aralık ayında toplam 96.000 dolardan fazla kayıp bildirdi.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir