Bitcoin HaberleriKriptoKripto Haberleri

El Salvador başkanı Bitcoin için ‘dev fiyat artışı’ öngörüyor!

Google News Abone Ol

Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Uluslararası Para Fonu hükümetini Bitcoin’in yasal ihale statüsünü kaldırmaya çağırdıktan kısa bir süre sonra bir başka yükseliş Bitcoin (BTC) tahmini yaptı.

Bukele Pazartesi günü Twitter’a giderek Bitcoin’in yalnızca 21 milyon dijital madeni parayla sınırlı arzı nedeniyle nihayetinde “devasa bir fiyat artışı” göreceğini tahmin etti.

Başkan, Bitcoin’in kıtlık durumuna atıfta bulunarak, dünyada “50 milyondan fazla milyoner” olduğunu ve her biri en az 1 BTC’ye sahip olmak isterse yeterli Bitcoin olmadığını vurguladı.

“Yarısı için bile yeterli değil. Devasa bir fiyat artışı an meselesi”

Bukele’nin yorumları, Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) El Salvador’u finansal istikrar ve tüketicinin korunmasıyla ilgili riskler nedeniyle Bitcoin’i yasal ihale olarak tanımaya son vermeye çağırmasından kısa bir süre sonra geldi. IMF’nin raporu, CoinGecko’dan alınan verilere göre, BTC’nin 20 Ocak ile 25 Ocak arasındaki bir dönemde değerinde yaklaşık 10.000 dolar kaybetmesiyle keskin bir Bitcoin fiyat düşüşünün ardından geldi.

salva

En son Bitcoin çöküşü, El Salvador’un Bitcoin rezervlerinde dolar bazlı büyük kayıplara neden oldu. Salvador hükümeti, BTC’nin 52.000 dolar civarında işlem gördüğü 6 Eylül’de ilk 200-BTC satın alımını gerçekleştirdi. Hükümet daha sonra 27 Ekim’de Bitcoin’in piyasa fiyatı 58.000 doların üzerindeyken 420 BTC satın aldı. El Salvador ayrıca Kasım ayında yaklaşık 54.000 $ ‘dan biraz Bitcoin ve Aralık ortasında 49.000 $’ dan daha fazla BTC satın aldı.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir