Bitcoin HaberleriKriptoKripto Haberleri

El Salvador 410 adet Bitcoin satın aldı. Sahip oldukları En Ucuz Fiyat!

Google News Abone Ol

El Salvador, BTC fiyatları en son 26 Temmuz 2021’de görülen bir fiyat olan 37.000 $’ın altında işlem gördüğü için merkez rezervine 410 Bitcoin (BTC) ekledi.

El Salvador‘un BTC rezervine yeni ekleme, 410 BTC alımının 15 milyon dolara karşı yapıldığını ve fiyatı BTC başına yaklaşık 36.585 dolara yerleştirdiğini doğrulayan Başkan Nayib Bukele tarafından açıklandı.

 

2021’de Bitcoin’i Yasal İhale olarak Kabul Etmişti

El Salvador, ülkenin zayıflayan harcama gücü arasında katastrofik enflasyonun üstesinden gelmek için 7 Eylül 2021’de BTC’yi yasal ihale olarak kabul etti. Bugüne kadar hızlı bir şekilde, ülke son dört ayda, özellikle de piyasada anlık bir fiyat düşüşü gördüğünde, stratejik olarak 1.801 BTC biriktirdi.

En sonki satın alma, ülkenin BTC’yi yasal bir ihale olarak kabul etmesinden bu yana El Salvador için şu anda en ucuz satın alma oldu.

36.000 $ işaretinin hemen üzerinde BTC ticareti ve bunun sonucunda elde edilen satış ile Bukele, uzun vadeli ana akım Bitcoin benimseme vizyonunu destekleyen bir ifadeyle “bazı insanlar gerçekten ucuza sattı” diyor.

Crypto.com, “2022’de benzer bir artış oranı tahmin edersek, 2022’nin sonuna kadar 1 milyar kripto kullanıcısına ulaşma yolundayız” diye tahmin ediyor. Rapor, El Salvador’u takip eden gelişmekte olan ulusların ve kripto endüstrisine karşı “daha dostça bir duruş” un bir kombinasyonunun, “ulusların artık halk tarafından kriptoya yönelik artan baskıyı görmezden gelemeyeceği” anlamına geldiği sonucuna varıyor.

Nayib Bukele yakın zamanda Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmüştü. Haberin detaylarını buradan okuyabilirsiniz.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir