BlockhainKriptoNFT Haberleri

Düşüşlerden NFT’de nasiplendi!

Google News Abone Ol

Son günlerde kripto para piyasasında yaşanan aşağı yönlü gidişat NFT satışlarına da yansımış durumda.  Blue-chip non-fungible token (NFT) koleksiyonları, Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve Otherdeed‘in satışları son günlerde aşağı yönlü seyrediyor.

NFT’ de bu düşüş %18’den fazla bir değer kaybına neden oldu ve NFT 94 ETH’ye düştü. BAYC’de % 39 düşüşle 72.5 milyon dolara ulaştı.

NFT alıcı sayısında ciddi bir düşüş var

NFT koleksiyonundan olan Otherheed’in taban fiyatı %20 düşüş ile 2.9 ETH’yi gördü. Bu düşüş satışlarına da yansıdı. NFT koleksiyonuna talebi azalttı ve ilk tanındığında Ethereum ağını darmadağın eden Otherheed’in satışları %86 düşüş yaşadı.

Değer düşüşleri satış düşüşüne yansıdığı gibi alıcı sayısında da ciddi bir azalma meydana getirdi. BAYC alıcıları %19.6 düşerken, Otherheed alıcıları yaklaşık %67.6 düştü.

Hepsi Düşerken Azuki artıyor!

Kripto para piyasasında ve NFT satışlarında düşüş yaşanırken Azuki tam tersi yönde seyrediyor ve satışlarında artış yaşanıyor. Azuki koleksiyonu satışlarında artış yaşanan nadir koleksiyonlardan. koleksiyonun değeri %45 düşüş yaşarken, satışları fırlamış durumda. Azuki’nin kurucusu Zagabond yazdığı blog yazıları ile tanınıyor, azuki koleksiyonunun  değerinin düşmesi de son blog yazısından sonra yaşandı.

Zagabond daha önce birkaç NFT projesinde yer almış bir isim. Son bir hafta içerisinde Azuki satışlarının %327,5 arttığı hacminin ise 103.2 milyon doları aşıp  genişlediği söylenebilir. Taban fiyatlarında ise %70.6 düşüş yaşanırken alıcı sayısında da %497 artış yaşandı. Azuki koleksiyonunun diğer NFT koleksiyonlarında farklı yönde seyredip,ilgileri üzerinde topladığı söylenebilir.

Tüm Bunların Kripto Para Piyasasındaki düşüş sırasında  yaşanması

İşin en ilginç yanı tüm bu artış oranları kripto para piyasasındaki ciddi düşüşler sırasında yaşandı. Geçen hafta perşembeden bu hafta perşembeye Bitcoin’de yüzde 32,1 düşüş oldu. BTC bugün 28,340.91 dolardan işlem görüyor. ETH ise yüzde 37.3 düşüş yaşadı ve 1.844 dolardan işlem görüyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir