Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriKriptoKripto Haberleri

Dolandırıcılık uyarısı! Binance CEO’su kullanıcıları büyük SMS kimlik avı dolandırıcılığına karşı uyardı

Google News Abone Ol

Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, kripto topluluğunu Binance müşterilerini hedef alan “büyük” bir SMS kimlik avı dolandırıcılığına karşı uyardı.

Cuma günü tweet atan CZ, kullanıcıları SMS yoluyla Binance kullanıcılarına yönelik bir kimlik avı dolandırıcılığı kampanyası konusunda uyardı.

CZ tarafından paylaşılan ekran görüntüsüne göre, dolandırıcılık, kullanıcılara para çekme işlemlerini iptal etmek için bir bağlantı içeren bir metin mesajı göndermeyi ve kullanıcıları giriş bilgilerini toplamak için tasarlanmış sahte bir web sitesine yönlendirmeyi içeriyor.

CEO, Binanc kullanıcılarını SMS mesajlarından herhangi bir bağlantıya tıklamamaları konusunda uyardı ve borsanın URL’sini her zaman tarayıcılarına manuel olarak yazmalarını tavsiye etti.


2022’de şu ana kadar birkaç saldırı ve kimlik avı vakası ortaya çıktı ve bazı platformlar bu saldırılar sonucunda önemli kayıplara uğradı.

Wormhole token köprüsü Çarşamba günü bir güvenlik açığına maruz kaldı ve platformdan 120.000 Wrapped Ether (wETH) tokeninin (321 milyon $) kaybedilmesine neden oldu. 17 Ocak’ta, bir güvenlik ihlalinin ardından Crypto.com’dan 33.8 milyon dolarlık kripto varlık çalındı.

Dijital para birimlerinin kullanıcıları ayrıca MetaMask ve Coinbase Wallet gibi tarayıcı eklenti cüzdanlarını hedef alan yeni bir kötü amaçlı yazılım konusunda da uyarıldı.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir