Altcoin HaberleriKriptoKripto Haberleri

Dogecoin Yaratıcısı kripto bağışlarını duraklattığı için Mozilla’yı eleştirdi

Google News Abone Ol

31 Aralık 2021’de Firefox internet tarayıcısının geliştiricisi Mozilla; şirketin Dogecoin (DOGE), Ether (ETH) ve Bitcoin (BTC) gibi kriptoları Bitpay bağış bağlantısıyla birlikte bağış olarak kabul ettiğini tweetledi.

Ancak bir haftadan kısa bir süre sonra kampanya, kullanıcılardan ve Mozilla’nın kurucularından biri olan programcı Jamie Zawinski’den tepki alınca durduruldu. Zawinski’ye göre, katılan herkesin gezegeni yakan Ponzi dolandırıcılarıyla ortak olma kararından utanması gerekiyor.

Zawinski bununla da kalmıyor. Devamında ise web sitesinde bir blog yazısı yayınlıyor ve kripto endüstrisinin iş modelinin gerçekçi olmadığını yazıyor. Zawinski, “Yalnızca kirlilik üretiyorlar, başka bir şey üretmiyorlar ve bunu paraya dönüştürüyorlar” diye yazdı.

Bunu takiben Mozilla, kripto bağışlarını durdurmaya ve kripto para biriminin çevresel etkisi hakkında dahili bir tartışma yapmaya karar verdi. Mozilla, kripto bağışlarıyla ilgili politikalarını gözden geçireceğini ve iklim hedeflerine uygun çalışıp çalışmadığını göreceğini söyledi.

Buna karşılık, Dogecoin yaratıcısı Billy Markus, kağıt doların ve geleneksel bankacılık altyapısının etkisine işaret ederek hareketi onaylamadığını tweetledi.

2021’in başlarında Tesla Motors CEO’su Elon Musk, firmanın Bitcoin’i kabul etmeyi bırakacağını ve hareketin ana nedeni olarak çevresel kaygıları öne süreceğini duyurdu. Bunu takiben, kriptoyu daha çevre dostu hale getirme çabaları çekiş kazanmaya başladı.

NFT marketplace Rarible’ın kurucu ortağı ve ürün başkanı Alex Salnikov, daha çevre dostu olma baskısının sektör için iyi olabileceğini söyledi.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir