KriptoNedir ?Teknik Analiz

Dogecoin Nedir? Güncel Dogecoin Analizi

Dogecoin bir meme coin olarak bizlere sunulmuş ve Elon Musk, Snoop Dog gibi isimlerin Twitter üzerindeki destekleri ile kısa sürede yükselmiş bir kripto para birimidir.

Google News Abone Ol

Dogecoin Nedir? Ne Zaman Piyasaya Sürüldü?

Dogecoin 2013 yılında parodi biçimi şeklinde oluşturulmuş bir kripto para birimidir. Tamamen bir şaka üzerine oluşturulmuş Dogecoin Elon Musk gibi isimlerin desteğini alması üzerine piyasada hızlıca yükselmiş ve ilk 10 coin arasında kendisini bulmuştur. Üzerinde Japon shiba inu köpeği maskotu bulunmaktadır. Adobe’tan bir ürün grup yöneticisi Jackson Palmer ve IBM’den yazılım mühendisi Billy Markus bu parodi kripto parayı üzerinde fazlaca düşünmeden yarattıklarını söylüyor.

Elon Musk’ın tweetleri ile birlikte hızlı bir piyasa yükselişi yakalayan Dogecoin şuan 18 milyar 250 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip ve tüm kripto para piyasası içerisinde Luna’nın altında Polkadot’un üstünde en yüksek 10. Kripto para birimi olarak bulunuyor. Şu anda fiyatı 0.13 dolar seviyesinde bulunan Dogecoin’in geçtiğimiz yılın mayıs ayında 0.68 dolarlık yüksek bir fiyata ulaştığını görmüştük.

İlgili Makaleler

dogecoin athsi nedir dogecoin yatirimi yapmak mantikli mi coin turk com 1200x900 1

 

DOGE için yaşanan artışın arkasındaki etkenlerden biri Dogecoin’in yaşadığı DeFi gelişmesi olarak gösteriliyor. Dogecoin’in maksimum arzı sınırsız olup şu anda dolaşımda 132 milyar Dogecoin bulunuyor. Sadece Musk’tan değil, Mark Cuban ve Snoop Dogg dahil olmak üzere pek çok ünlü isimin de Dogecoin’i övmesi ile birlikte Kripto para birimi popülerlik kazandı. Musk’ın coini ciddiye aldığını gören insanlar tarafından yatırım yağmuruna tutulan Dogecoin kısa sürede bir patlama yaşayıp Türk insanının birçoğu da dahil birçok insanı mutlu etti.

Dogecoin, Bitcoin’in iş ispatı (PoW) sistemine kıyasla, Scrypt teknolojisini kullanmak gibi çeşitli farklar barındırıyor. Altcoin’in ayrıca blok süresi 1 dakika gibi kısa bir süredir.

Dogecoin’i hemen hemen her borsadan satın alabilmeniz mümkün. Binance, Huobi, Ftx gibi ünlü borsalar coin’in hacminin en yüksek olduğu güvenilir borsalar. Sizlerin de yatırım yaparken güvenilir borsalar kullanmanızı tavsiye etmekteyiz.

Dogecoin Madenciliği Yapılabiliyor Mu?

Dogecoin madenciliği gerekli donanımlar sağlandığında yapılabilmektedir. Madenciler, karmaşık matematiksel bulmacaları bulmak için donanımlarını kullanıp düğümleri çözdüğünde Dogecoin ile ödüllendirirler. Gpu ve Cpu ile Dogecoin madenciliği yapabilmemiz mümkün. Ayrıca Dogecoin madencilik süreciyle Litecoin çıkarmak da mümkündür.

d2baac7b5ea04b9bbb3ebc928a3d3601

Dogecoin Hakkında tweetler

Burada Elon Musk Tesla’nın Dogecoin ile bazı ürünleri satabileceğini ve nasıl gittiğini gözlemleyeceklerini söylemiş, Dogecoin buradan güzel bir etki görmüştü.

Burada da yazdıkları ile Musk Doge’ye güzel bir ivme yakalatmıştı.

DOGE GÜNCEL TEKNİK ANALİZ

doge 1

Doge anlık olarak 0.1373 üzerinde hareket ediyor. Piyasanın pozitif görünebilmesi için 0.1522$ üzerine çıkması gerekiyor. Grafiğin sol tarafında fazla veri olmadığı için fiyat eğer belirttiğim fiyat çizgisinin altına inerse günlük grafikte ilk hedefim pembe çizgi yani eski ATH seviyesi. Oradan pozisyon kovalayabilirim. Destek ve direnç seviyeleri grafik üzerinde işaretlenmiş halde.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto’nun görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir