Kripto Haberleri

Dogecoin kurucusu Billy Markus’tan yatırımcıları üzen açıklama!

Google News Abone Ol

Dogecoin’in kurucusu Billy Markus, 2021’in “tuhaf bir yıl” olduğu için memecoin fiyatının uzun vadede geri gelme ihtimalinin olmadığına inanıyor. Bununla birlikte, DOGE sahipleri, Elon Musk’ı şiddetle destekliyor ve köpek temalı kripto para biriminin gelişmeye devam edebileceğine inanıyor.

Dgecoin kurucusundan ayı piyasası açıklamaları

Billy Markus, her zaman Dogecoin’e ağırlık vermesi ve projeye işaret eden açıklamaları bir “piramit şeması” olarak eleştiren yorumları kınamasıyla bilinmekte. Markus yatırımcıların genelde DOGE ile sadece fiyat yüksek olduğunda ilgilendiğini ve bunun doğru bir yaklaşım olmadığını söyledi. İlginç bir şekilde, projenin arkasındaki isim olan Markus tarafından atılan son bir tweet’te projenin fiyat yönelimi hakkında aşağı yönlü yorumlar yapıldı.

Takma adla anılen bir analist ve yatırımcı olan @cocochaneladair, Dogecoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi 0,74 dolara ulaşan fiyat grafiğinin bir resmini paylaştı ve “Bunu tekrar görmek için sabırsızlanıyorum” tweetini attı.

Markus ise buna şu şekilde bir yanıt verdi:

0,74 doları bir daha asla göremeyebiliriz. 2021 garip bir lanet yıldı ve Dogecoin distopyaya sürüklendi.

Meme coin projesinin kurucusu, tokenin uzun vadede %91 oranında düşmesinden sonra DOGE’nin beklentileri konusunda karamsar tavrını korumaya devam ediyor.

Mark’ın yorumlarına rağmen, Dogecoin topluluğu, DOGE’nin babası olarak adlandırılan Elon Musk’ı desteklemeye ve ona inanmaya devam etmekte.

Elon Musk, 258 milyar dolarlık davaya rağmen DOGE’ye desteğini tekrar dile getirdi

New York Post tarafından, Manhattan’da Elon Musk’a karşı federal bir dava açıldığı bildirilmişti. Keith Johnson’ın davada Musk, Tesla ve SpaceX üçlüsünden 86 milyar dolar tazminat talep ettiği öğrenildi. Johnson, Dogecoin ticaretinden kaynaklı olarak 2019’dan bu yana ek 172 milyar dolar talep etti ve Musk’ın bunu teşvik ettiğini ve kendisinin meme coin satarak para kaybeden yatırımcıları temsil ettiğini savundu. Johnson ayrıca, Musk’ın Dogecoin’i teşvik etmeyi bırakmasını bekliyor. Bu davaya ilişkin mahkeme dosyasındaki bir açıklama ise şu şekilde:

Dogecoin bir para birimi, hisse senedi veya menkul kıymet değildir. Altın, diğer değerli metaller veya başka bir şey tarafından desteklenmemektedir. Onu yiyemez, büyütemez veya taşıyamazsınız.

Musk, Tesla’nın bazı satışlarda Dogecoin ödemelerini desteklediğini ve SpaceX’in de aynısını yapacağını açıklamıştı. Amerikalı milyarder, çalışanlarının kendisinden kripto para birimini desteklemesini istediğini iddia etti ve o da ardından bunu yapmaya karar verdi. Ayrıca şirketlerinin Bitcoin birikimi olduğunu ancak toplam nakit varlıklarının sadece küçük bir yüzdesini oluşturduğunu ve çok önemli olmadığını ekledi.

Musk’ın Dogecoin hakkındaki açıklamaları şu şekildeydi:

Şahsen, Dogecoin’i desteklemek niyetindeyim, çünkü o kadar zengin olmayan ve beni Dogecoin satın almaya ve desteklemeye teşvik eden birçok insan tanıyorum . Bu yüzden bu insanlara cevap veriyorum.

DOGE fiyatı ne durumda?

Piyasaların genel olarak yatay bir seyir izlediği son 24 saatlik süreçte DOGE için de aynı senaryo izleniyor. Bu süreçte değerini koruyan DOGE için haber yayın saatleri itibariyle 0.061 dolarlık noktada bulunuyoruz.

Kısa bir süre önce 0.069 dolara kadar çıkan popüler meme token projesinde düşüş trendinin devam ettiği söylenebilir. Şu anda boğalar 0.060 noktasını korumaya odaklanırken, olası bir yükseliş trendinde kısa sürede 0.072 dolar seviyelerine kadar ilerlendiğini görmemiz de mümkün.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir