Teknik Analiz

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi: Meme coin ne yöne gidecek?

Google News Abone Ol

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi için baktığımızda, daha yüksek seviyelere yakın satıcıların giderek arttığı görünüyor. Şu anda, DOGE/USD işlem çifti %1’lik ufak bir günlük düşüşle 0.067 dolardan işlem görüyor. DOGE fiyatı gün içerisinde yükselişle açıldı ve gün içi en yüksek seviyesi olan 0.0724 doları test etti. Ama sonra fiyatların tekrar düştüğü görüldü. Bir Doji şamdan oluşumu, yatırımcıların şüpheciliğini ortaya koyuyor. Bir sonraki eylem planını belirlemek için yatırımcıların bu seviyelere dikkat etmesi gerekmekte.

dogecoin fiyat analizi

DOGE fiyat analizi bugün kritik 0,0700 dolar seviyesinin üzerinde bir baskı gördüğünden ve söz konusu seviyenin yakınında reddedilmeyle karşı karşıya kaldığından yatay bir seyir çizmeye devam ediyor. RSI (14) değerleri, 50’nin üzerinde olduğu için yine de orta çizginin üzerinde işlem görmekte. Bu seviye de, boğaları umutlandırmış durumda.

DOGE fiyatı, daha yüksek seviyelere yakın kazançlarını konsolide ediyor ve yatay bir hareket gösteriyor.
DOGE için 0.0725 dolar seviyesinin üzerinde bir günlük mumun onu 0.0800 dolara yükseltmesi bekleniyor. Ortalamanın üzerindeki hacimler de popüler meme coin projesi üzerindeki yükseliş görünümünü desteklemekte..

DOGE fiyatı direnç bölgesi yakınında

Günlük grafikte, DOGE fiyatı 10 Haziran’dan beri azalan bir kanalda işlem görüyor ve daha düşük dipler ve daha düşük zirveler yapmaya devam ediyor. Bununla birlikte fiyat, kanal direncini iki kez karşıladı ve varlığın düşüş eğiliminde olduğunu gösteren çift tepeli bir yapı oluşturdu. 0.076 dolar civarındaki destek-dönüş direnç bölgesi, önemli bir ticaret seviyesi olarak karşımıza çıkıyor.

DOGE’nin fiyatı, 0,0769 dolarlık yükselişten bir fiyat düzeltmesine tanık oldu ve bu da neredeyse %30’luk bir düşüşe yol açtı. Ancak, 26 Temmuz’da ‘çekiç’ formasyonunun oluşması yeniden alım ivmesi sağlamayı başardı.

Şu anda fiyat, 0,7000 ila 0,7035 dolar arasındaki direnç bölgesinin yakınında mücadele ediyor. Güçlü satın alma baskısı, söz konusu bölgede fiyatı kırabilir ve psikolojik seviye olan 0,0800 doları rallinin ilk hedefi olarak işaretleyebilir.

Öte yandan, eğer fiyat 0,0660 doların altına düşerse, 0,0651 dolara doğru bir aşağı yönlü hareket beklenebilir.

Teknik göstergeler:

RSI: Günlük Göreceli Güç Endeksi (RSI) Çarşamba günü ortalamanın üzerine çıktı. Göstergedeki herhangi bir artış, güçlü ivmeyi daha da güçlendirecektir.

MACD: Hareketli Ortalama Yakınsama değerlerinin (MACD) boğa eğilimli ortalama çizgisinin üzerine çıkması bekleniyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir