Tüm Teknik Analizler

DOGE, SHIB ve XRP analiz: Bu seviyelere dikkat!

Google News Abone Ol

CoinMarketCap verilerine göre XRP’nin fiyatı son 24 saatte düşmeye devam ediyor. Bu arada, kripto piyasası genel olarak düşüşe geçerken popüler meme token projeleri DOGE ve SHIB da XRP’yi takiben değer kaybı yaşamış görünüyor.

XRP fiyatında son durum

Düşen bir azalan üçgen, XRP fiyatını haftalık grafikte aşağı yöne itti ve mevcut seviyesi olan 0,3393 dolara kadar düşmesini sağladı. Son 24 saatte XRP’nin yaklaşık olarak %2 oranında düşmeye devam ettiğini görüyoruz.

xrp analiz

 XRP fiyatı, son 4 haftadır bu seviyenin biraz üzerinde olduğu için düşüş grafiği modelinin tabanı tarafından tutulmaya devam ediyor. Bu durumda, yatay ilerleyişin bir hafta daha devam ettiğini görebiliriz. Ancak bu başarılamazsa, XRP fiyatı için bir sonraki hedef 0.2464 dolar seviyesi olacaktır.

Şu anda, XRP için haftalık grafik, 9 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) 20 EMA’nın altında olması nedeniyle düşüş gösteriyor. 9 EMA çizgisinin eğimine bakıldığında, haftalık düşüş eğilimi güçleniyor gibi görünmekte. Dikkat edilmesi gereken bir nokta, Göreceli Güç Endeksi (RSI) daha yüksek zirveler görürken XRP fiyatı daha düşük zirveler yaşadığı için XRP için haftalık grafikte ortaya çıkan yükseliş ayrışması. Bu güçlü farklılık önümüzdeki hafta XRP fiyatını yeniden canlandırabilir.

Dogecoin (DOGE)

DOGE/USDT işlem çifti için günlük grafiğe bakıldığında, DOGE fiyatı önemli bir direnç seviyesinin (grafik modelinin temeli) üzerine geri dönmeye çalışırken, grafikte yükselen bir yükselen üçgen oluşmakta. Ancak, DOGE fiyatını, kart deseninden kaçtığı seviyenin altında tutabildikleri için ayılar halen önemli bir üstünlüğe sahip.

dogecoin doge analiz

DOGE fiyatı biraz konsolide oluyor, ancak günlük grafiğinde düşüş işaretleri iyileşmeye başladığı durumda toparlanma olabilir. Yatırımcıların dikkate alması gereken ilk gösterge, RSI SMA çizgisinin altındaki RSI geçişidir. İki çizginin yakın zamanda aşağı yönlü kesişmesine rağmen, iki çizgi arasındaki yayılma çok ince olduğu için düşüş eğilimi uzun sürmeyebilir.

Yatırımcıların dikkat etmesi gereken düşüş göstergesi, 9 EMA çizgisinin 20 EMA çizgisinin altından geçmesidir. Şu anda, 9 EMA çizgisi, güçlü olan 20 EMA çizgisinin üzerinde bulunuyor. Ancak, bu iki çizgi arasındaki marj yine çok küçük. Bu da mevcut hareket devam ederken her iki çizgide de düşüş eğiliminin tehdit edici olduğunu bizlere gösteriyor.

9 EMA çizgisi 20 EMA çizgisini geçerse, düşüş eğilimi yoğunlaşabilir ve DOGE yatırımcıları RSI’nin RSI SMA çizgisinin altında kırılmaya başladığını görebilirler.

Shiba Inu (SHIB)

shiba inu analiz

Shiba Inu (SHIB) uzun bir süredir istenilen performansı veremiyor. Fiyat, bu ayı piyasasının haftalık en düşük seviyesinden mevcut 0,00001218 dolar seviyesine yükselirken, SHIB için haftalık grafikte yükselen bir üçgen, fiyat şimdi grafik desenine dayalı olarak direnç seviyesine meydan okumaya çalışıyor.

9 EMA’nın 20 EMA’nın altına ayarlanmasına rağmen, RSI, SHIB’nin üçgen tabanının üzerinde kırılabileceğini öne sürüyor. Bu olursa, SHIB fiyatı 0.00002345 dolara kadar çıkabilir. Her şey önümüzdeki 48 saat içinde boğaların ne yapacağına bağlı olacak. Boğalar girmezse, SHIB fiyatı grafikten görüldüğü gibi mevcut seviyeye konsolide olabilir.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir