Altcoin HaberleriBlockhainKriptoKripto Haberleri

DOGE Kurucusu Markus, Ne Kadar DOGE’u Olduğunu Açıkladı!

2021 yılının özellikle ilk yarısına damga vuran Dogecoin ile ilgili projenin yaratıcılarından Billy Markus, Twitter'dan bazı açıklamalarda bulundu. Kripto para evrenini daha iyi hale getirmek için çalışanları her zaman savunacağını belirten Markus, "Ben Dogecoin projesinde artık yokum. Sadece topluluk üyesiyim. Kimseye herhangi bir konuda borçlu değilim. 220 bin adet de DOGE'um var" dedi.

Google News Abone Ol

Bu yıl özellikle, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk ile oldukça fazla gündemimizde olan Doge coin, son zamanlarda biraz yalnız kalmış gibi. Fiyatlanma noktasında ise yazı tarihi itibari ile 0.17 seviyelerinde bulunmakta.

9ABC41C6 7730 451C AB3B 3C5BA6CB3CD2 1 201 a 1

(Grafik DOGE/USDT 1 günlük zaman dilimidir.

Artık Projede Değil

Dogecoin’in yaratıcılarından olan ancak yaşadığı maddi sıkıntılar sebebiyle 2015 yılında elindeki tüm DOGE’ları satarak kendisine ikinci el bir araba almak zorunda kalan Billy Markus, bir kez daha Twitter’dan kendisinin artık projede olmadığını belirtti.

Sadece bir topluluk üyesi olduğunu ve Dogecoin projesi adına konuşmadığını belirten Markus şu ifadeleri kullandı:

“Bir hatırlatma daha… Ben Dogecoin adına konuşmuyorum. Projede yokum. Sadece bir topluluk üyesiyim. Yaklaşık 220 bin DOGE tutuyorum. Bu evreni daha iyi hale getirmek isteyen kişileri her zaman savunacağım. Bunun tersini yapanların da cesaretini kıracağım. Ne istiyorsam onun hakkında konuşurum. Kripto para evreninde hiçkimseye borçlu değilim. İnsanlara bir titr verilmesinden nefret ediyorum. Toplulukların konulara katkı vermesini engelliyor ama bunun da ötesinde, gönüllülerin de daha ilgisiz çalışmasına sebep oluyor. Bunu 2014’ten beri söylüyorum. Yine de eğlenceli insanları severim”

Doge Katili Olarak Bilinen Shibacılardan Tepki Alıyordu 

dogeshib

Markus kripto para evreninde tanınan bir sima olduğu için Dogecoin’in rakibi olan Shiba Inu taraftarlarından da sürekli olarak tepki gören bir isim. Markus kısa süre önce de, Shiba Inu yatırımcılarından gelen mesajlar yüzünden iletişim adreslerini de siteden kaldırdığını açıklamıştı.

Şu anda 24 milyar piyasa değeri bulunan Dogecoin, 0.18 dolardan işlem görüyor. Tesla CEO’su Elon Musk’ın da projeye verdiği büyük destek biliniyor. Tesla son olarak Dogecoin ile satılacak bazı ürünler çıkaracağını açıklamıştı. Açıklamadan sonra fiyatta kısa süreli bir artış olsa da daha sonra yeniden düşüş olmuştu.

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir