Kripto Haberleri

Do Kwon’un hapse girme ihtimali var mı?

Google News Abone Ol

Terra (LUNA) çöküşüyle birlikte bir anda adını tüm kripto ekosistemine duyuran Do Kwon için hapse girme ihtimali tartışılıyor. Arkasında olduğu projenin bir anda çökmesiyle yüz milyonlarca dolarlık bir kayba neden olan Kwon için ABD’li savcılardan açıklama geldi. Peki, Do Kwon’un hapse girme ihtimali var mı ve hapse girecek mi? İşte detaylar…

Do Kwon’un hapse girme ihtimali düşük

ABD’li savcılar tarafından yeni yapılan yorumlara göre Do Kwon’un hapse girme ihtimalinin çok düşük olduğu belirtildi. Buna ek olarak, projenin baş mimarı olan isme yönelik Güney Kore’de ve ABD’de birçok dava açılmış durumda. Yatırımcılar bu durumdan kendilerini kurtarmak ve zararlarının peşine düşmek istiyorlar.

Savcılar tarafından yapılan yorumlarda Do Kwon’un kötü bir yöneticilik yaptığı söylendi. Ancak, bu durumun kişiyi hapse atmasına yetmeyeceği eklenmiş durumda. Bu yüzden de LUNA projesinin arkasındaki isim olan Do Kwon’un hapse girme ihtimalinin düşük olduğu belirtiliyor.

ABD’de 12 yıl süreyle savcılık yapmış olan Randall Eliason, Do Kwon’un hapse girme ihtimalini şu şekilde değerlendiriyor:

“Bu bir cinayet davasında olduğu gibi, tanığı çağırıp tetiği kimin çektiğini öğrenmek gibi değil. Burada olan, birinin beyninin içinde neler olduğunu bilmeye çalışmak. Gerçekten dolandırmak için mi yaptı bunları? Yoksa olanlar tamamen kötü yönetim sonucu muydu? Bu çok uzun bir süreç. İnsanlarla ve onların avukatlarıyla konuşmanız lazım. Bir gecede tamamlanabilecek bir dava değil. ABD’de kötü yönetim göstermek suç değil. Çok fazla dosya okumanız gerekir.”

Şu anda yaşananlara baktığımızda Do Kwon’un gerçekten bu süreçte neler yaptığı daha detaylı araştırılacak gibi duruyor. Buna ek olarak da sürecin kesinleştirilmesi için varsayımlardan çok somut kanıtlara ihtiyaç olacaktır. Bunun için de yöneticinin mail yazışmaları ve geçmişte yaptığı para transferleri incelemeye alınabilir.

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir