Kripto HaberleriAltcoin Haberleri

Do Kwon yargılanacak! – Terra LUNA son dakika gelişmeler

Google News Abone Ol

Terra Ceo’su Do Kwon çeşitli Ülkelerde bulunan yüzlerce kişinin mağduriyeti nedeniyle davalık oldu. Milyarlarca dolar olarak ifade edilen kayıplar mevcut. Bazı yatırımcılar neredeyse mevcut tüm malvarlığını Terra Luna düşüşleri sebebiyle kaybetti. Milyonlarca dolarlık yatırımlar bir kaç yüz dolar seviyelerine geriledi ki %99’u aşan kayıplar yaşandı.

LUNA mağdurları çoğalıyor

100 dolar gibi fiyatlardan 1 doların bile hayal olduğu rakamlara gerileyen Luna sebebiyle Türk ve Dünya basınında da oldukça fazla haber ve iddaalar yer almakta. Bazı Twitter kullanıcılarının paylaştığı zararlar ise dudak uçuklatır cinsten.

luna kayıp
%95 kaybı olduğunu belirten bir Twitter kullanıcısı.

Seul Güney bölge savcılığı tarafından Do Kwon hakkında bir soruşturma başlatıldığı ve dosya şu an Mali Suçlar Araştırma Birimi’ne devredildi. Kore’de ikamet eden 5 kripto yatırımcısının; 1.1 milyon dolar kayıptan sonra Kwon ve Terraform Kurucu Ortağı Daniel Shin hakkında; finansal ihlaller nedeniyle suç duyurusu yaptığı da Güney Kore basınında yer alıyor.

Güney Kore’de zarar eden kaç kullanıcı var?

Günye Koreli Yetkililer sadece Güney Kore’de 280.000 kullanıcının zararda olduğunu ve 70 milyar LUNA’ya sahip olduklarını açıkladı. (Rakamlar net olmamakla beraber ilerleyen günlerde daha kapsamlı araştırma ve derinlemesine soruşturma sonrası kayıplarını beyan etmeyen kullanıcıların da olabileceği bildiriliyor.)

Bunun yanı sıra Do Kwon Kurumlar Vergisi ve Gelir Vergisi ödemeleri konusunda da yapılmayan ödemeler nedeniyle 78 milyar dolar vergi cezası ile karşı karşıya.

UST ve LUNA fiyat gerilemesi ne kadar oldu?

UST fiyatı: 1 dolardan => 0,065 dolar’a kadar geriledi.
LUNA fiyat: 80 dolardan => 0,0001298′ e geriledi. (80 dolar ortalama fiyattır. Grafikte görüldüğü gibi 119 dolara kadar fiyatlandırması vardı.)

luna fiyat düşüşü grafiği

Oldukça fazla yatırımcının zarar ettiği UST ve LUNA için umarız ilerleyen günlerde mantıklı adımlar atılarak en azından kişilerin zararı en aza indirilebilir. Özellikle Google aramalarında son günlerde LUNA 1 dolar olur mu? gibi aramalar çokça yaygınlaşmaktı. Şu fiyatlar ile bir çok yerli ve yabancı yatırımcı halen LUNA/BUSD işlem çiftinde alımlar yapmakta. Unutmamak gerekir ki alımlar ile ilgili kararlar size ait olmakla beraber daha da alt rakamlara çekilmeler gelebilir. Bu konuda yerli ve yabancı uzmanlar temkinli hareket edilmesini sıkça dile getiriyor.

Bu arada Do Kwon Twitter hesabından güncel gelişmelerle ilgili 20 Mayıs 2022 günü itibarıyla herhangi bir yanıt veya Tweet atılmadı. Anlık güncelleme geldikçe sitemize eklenecektir. Konuyu Web Kripto ekibi olarak yakından takipteyiz!

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir