Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriKriptoKripto Haberleri

Diğer kripto para birimleri büyürken Bitcoin ödemeleri düşüyor!

Google News Abone Ol

Dünyanın en tanınmış kripto ödeme işlemcilerinden biri olan BitPay Inc., bir Bloomberg raporuna göre, geçen yıl satın almalar için kullanılan dijital varlıkların türünde bir değişiklik gördü.

BitPay’e göre, ödeme sistemini kullanan işletmelerde Bitcoin (BTC) kullanımı, 2020’deki %92’den geçen yıl işlenmiş işlemlerin yaklaşık %65’ine düştü. Bu değişiklikle birlikte Ether (ETH), tüm işlemlerin %15’ini temsil ediyordu. Litecoin (LTC) ve Dash gibi diğer para birimleri paylarını artırdı.

İşletmeler, kripto değerlerinin değer kaybettiği Kasım ayından bu yana sınır ötesi ödemeler için stabil coinleri daha sık kullanmaya başladı. Rapora göre, tüketiciler aynı zamanda değerleri sabit olduğu için stabil coin kullanmaya başladılar ve bu da, kötü şöhretli kripto para piyasasında daha az riske yol açtı.

Stabilcoinlerin artan popülaritesi, ödemeler için alternatif madeni paraların kullanılmasına kısmen katkıda bulunmuştur. Örneğin Dogecoin (DOGE), Cuma günü DOGE’nin Tesla ile ilgili malları satın almak için kullanılabileceğini açıklayan Tesla CEO’su Elon Musk gibi takipçilerinin sonucu olarak geçen yıl ünlü oldu.

Eğilim, bireylerin Bitcoin’i harcamak yerine elinde tuttuklarını gösteriyor. Bitcoin’in fiyatları, dördüncü çeyreğin oynaklığından bağımsız olarak 2021’de %60 arttı. BitPay’e göre, geçen yılki kripto işlemlerinin çoğu mücevher, saat ve otomobil gibi lüks ürünlerdeydi.

Balinalar Daha Önce Ellerinde Bu Kadar Coin Tutmamışlardı!

BitPay CEO’su Stephen Pair’e göre, yüksek kaliteli ürünler için işlem hacimleri 2020’deki %9’dan 2021’de %31 arttı. Ödeme hacmi, 2021’de yönetim kurulu genelinde %57 arttı.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir