Kripto Haberleri

Dev moda şirketi Balenciaga, kripto ile ödeme kabul etmeye başlıyor

Google News Abone Ol

Dünyaca ünlü moda devi Balenciaga, Amerikalı müşterileri için ödeme seçenekleri olarak kripto para birimlerini kabul etmeye hazırlanıyor. Şirket, attığı bu hamleyle birlikte kripto dünyasına atılan şirketler kervanına dahil olmuş oldu.

Fransız bir moda şirketi olan Balenciaga, önümüzdeki aydan itibaren Amerika Birleşik Devletleri’nde Bitcoin ve Ethereum ödemeleri kabul edeceğini duyurdu.

Son birkaç hafta içerisinde birçok kripto para biriminin düşen değeri göz önüne alındığında, zamanlamanın mükemmel olmadığı söylenebilir. Ancak Balenciaga, attığı bu adımla birlikte gelecekte Web3 alanında daha aktif olacağının sinyallerini verdi. Buna ek olarak da şirketin Fransız olmasına rağmen ABD’de kripto paralar ile ödeme almaya başlaması da bazı müşterileri şaşırttı. Şirketin bu noktada ABD’de kripto ödemeleri daha aktif olduğu için deneme amaçlı bu uygulamayı başlattığı düşünülüyor.

Balenciaga, kripto paralarda düşüş riskini de hesaba kattı

Balenciaga, uzun vadede kripto paraların riske sahip olabildiğini ve para birimi değerlerinin dalgalanacağını, bunun yeni bir şey olmadığını söyledi. Şirket, ilerleyen süreçte kripto para ile ödeme alanını daha farklı ülkelerde ve daha farklı kripto paralarla genişletmek isteyebilir.

Şirketin bir sözcüsü, Balenciaga’nın kripto para birimleri tarafından kontrol edilen bir geleceğin olduğunu düşündüğünü ve fiyatlardaki değişikliklerden korkmadığını açıkladı. Bunun yeni olmadığını belirten şirketin bu kripto paraları yatırım amaçlı depolaması bekleniyor.

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri giderek moda ve genel alışveriş dünyasına daha fazla dahil olmaya başlıyor.  Dünyanın neredeyse her ülkesinde artık kripto para ile ödeme kabul eden çeşitli şirketler bulmak mümkün bir hale geldi. Balenciaga da kendi dijital macerasına atılmaya karar vermiş durumda. Şirket, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kripto para topluluğu için mağazalarında kripto para ödemelerine izin veren bir şirket olmaktan mutlu olduğunu belirtti.

Yakın tarihte birçok ünlü şirket de Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başladı. Mart ayında Off-White, Paris, Milano ve Londra’daki merkezlerinde benzer bir ödeme sistemini uygulamaya koymuştu. LVMH Hot ve Tag Huer dahil olmak üzere diğer önde gelen şirket bu ayın başlarında ödemelerde Bitcoin, Dogecoin ve Ethereum dahil olmak üzere çeşitli kripto para birimlerini kabul edeceklerini duyurdular.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir