Metaverse Haberleri

Dev danışmanlık firması da Metaverse dünyasına giriş yapıyor

Google News Abone Ol

Dünya genelinde ilk dört danışmanlık firmalarından biri olan KPMG, ABD ve Kanada birlikleri arasındaki ilk işbirliği merkezini açarak Metaverse dünyasına giriş yapma kararı aldığını duyurdu.

Danışmanlık firması yaptığı açıklamada, merkezin şirketin çalışanlarının, müşterilerinin ve topluluğunun endüstriler ve sektörlerde büyüme için bağlantı kurmasını, iletişim kurmasını ve fırsatları keşfetmesini sağlayacak bir alan olacağını söyledi. KPMG ABD Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Laura Newinski konu hakkında yaptığı açıklamada, “Metaverse bir pazar fırsatı, yetenekleri yeniden devreye sokmanın ve yeni bir işbirliği deneyimi aracılığıyla dünyanın dört bir yanındaki insanları birbirine bağlamanın bir yolu.” ifadelerine yer verdi.

Şirketlerin Metaverse ilgisi katlanarak artıyor

Son aylarda dünya genelinde şirketlerin Metaverse sektörüne olan ilgisi katlanarak artmakta. Metaverse, sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik ve internet teknolojisinin bir üst kümesidir ve terim ilk olarak Neal Stephenson’ın 1992 bilimkurgu “Snow Crash” filminde kullanılmıştır. Bu teknoloji günümüzde hala emekleme aşamasındadır, ancak Nike, Facebook ve hatta JPMorgan gibi şirketler çoktan bu sektörde ilk projelerini tanıttılar bile. Citigroup, kısa bir süre önce Metaverse’ün 13 trilyon dolara kadar gelir elde edebileceğini ve sadece önemli teknoloji oyuncuları üzerinde değil aynı zamanda kripto para birimleri üzerinde de büyük bir etkisi olabileceğini aktardı.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir