Bitcoin HaberleriKriptoKripto Haberleri

Yeni araştırma, DeFi ve DAO’lar artarken Bitcoin için kasvetli bir yıl bekliyor!

Google News Abone Ol

Kripto para dünyasındaki bir diğer önemli oyuncu, 2022’de Bitcoin (BTC) için kasvetli bir yıl öngörüyor. Amerika Birleşik Devletleri Federal Rezervi ve diğer merkez bankalarının likidite önlemlerini sıkılaştırmasının ardından Huobi Research, BTC’nin ayı piyasasına gireceğine inanıyor. Daha parlak tarafta, merkeziyetsiz finans (DeFi), DAO yönetişiminin sonunda zincirdeki ana faaliyet sürücüsü haline gelmesiyle genişlemeye ve uyum sağlamaya devam edecek.

Bitcoin ve Ether (ETH) fiyatları Perşembe gecesi kripto para piyasasında düştü ve piyasadan yaklaşık 150 milyar dolar kaybetti. Son 24 saat içinde Bitcoin, 38.788 $’a kadar inmek için kabaca değerinin %7.9’unu kaybetti.

2021, endüstri büyümesinin yeni zirvelere ulaştığı kripto için bir dönüm noktasıydı. DeFi, NFT, kripto para biriminin benimsenmesi, blok zinciri kullanımı ve diğer grupların hepsi büyük yıllar geçirdi. Blockchain teknolojisi de Web3 ve metaverse üzerinden ön plana çıkarılmıştır. Huobi Research tarafından Blockchain Association Singapore ile işbirliği içinde yayınlanan “Küresel Kripto Endüstrisine Genel Bakış ve Eğilimler” raporuna göre, kripto para birimi için 150’den fazla farklı kural belirleyen 40 ülke ile düzenleyiciler de yetişiyor.

Bu endüstrilerin birçoğu bu yıl gelişmeye devam edecek olsa da, BTC için zorlu bir yıl olabilir. ABD Fed daralmaya başladı, bu da dolar likiditesinin getirisini kaybettiğini gösteriyor.

2013 yılında Fed benzer bir adım attı ve bunu iki yıllık bir ayı piyasası izledi. Piyasa dramatik bir şekilde değişti ve çok daha fazla likidite ve BTC sahibi varken, Huobi böyle bir hareketin daha gerçekleşebileceğine inanıyor.

Huobi, DeFi sektörünün yükseleceğine inanıyor!

BTC için kasvetli tahmine rağmen Huobi, daha geniş endüstrinin diğer sektörlerde önemli gelişmeler göreceğine inanıyor. DeFi bunlardan biri, Ocak 2021’de 19 milyar dolardan yıl sonunda kilitlenen toplam değeri 250 milyar dolara yükselen bir pazar. Huobi raporuna göre DeFi 2.0’ın 2022’de sahneye girdiğine tanık olacağız.

Huobi’ye göre, DAO’lar aynı zamanda güçlü bir on-chain yönetişim mekanizması haline gelecek. Rapor, DAO yönetişimi talebinin ve DAO’ların yönettiği fonların gelecekte artacağını vurguluyor. DAO fonlarının yönetimi, hazine yönetimine izin vererek çeşitli DeFi uygulamalarıyla bağlantı kurabilir.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir