Nedir ?

DeFi Nedir? Nasıl Bu Kadar Başarılı Oldu?

Google News Abone Ol

DeFi Nedir?

DeFi Token Incelemeleri 2 1
DeFi yani decentralized finance merkezsiz finans anlamına gelmektedir.
Başta Ethereum olmak üzere açık ağlar üzerinden inşa edilen DeFi bize yalnızca bir cüzdan açmamız dahilinde erişim sunuyor. Ayrıca DeFi’ın günümüzde Wall Street’e oranla çok daha fazla faiz oranlarına sahip olduğunu söylemek mümkün.
DeFi araya aracı sokmadan bize finansal faaliyetlerde bulunma yetisi sunuyor. Bu faaliyetlere spot alımı, marjin kullanımı, borç alma, borç verme örnek verilebilir. Bu sistem ile alacağınız borçlar ise alıcılar arası yazılım ile işleyeceğinden bir kurum ya da kuruluşa borçlanmazsınız. Ethereum, Solana, Polkadot Avalanche gibi büyük sistemlerin üzerine oluşturulan DeFi kısa sürede yatırımcıların ilgisini çekti ve oldukça yatırımcılar tarafından oldukça büyük bir yatırım kaynağı haline geldi. Ayrıca DeFi kullanmak için herhangi bir hesap oluşturmanıza gerek olmadığından bankalara oranla çok daha kolay ve kısa bir şekilde işlerinizi halledebilmeniz mümkün.
2020 yılının gelmesi ile beraber DeFi coinlerinin yüksek bir odak kaynağı olduğunu ve hızlı bir yükselişe geçtiğini söyleyebiliriz. Luna, Avax, Link gibi DeFi projelerinin piyasaya oranla oldukça yüksek bir işlem hacmine sahip olduğunu söylememiz mümkün.

Pancakeswap ve Uniswap

PancakeSwap vs Uniswap

İlgili Makaleler

Pancakeswap, ve Uniswap projeleri üzerinden birçok tokena ulaşabilir ve bu coinleri stake ederek yüksek faiz oranlarıyla oldukça fazla faiz oranları yakalamanız mümkün ancak bu tokenlara yaptığınız yatırım tokenların değeri üzerinden olacağından belirli bir faiz oranına sahip olsa bile tokenların değeri düştüğünüzde sizin içerideki paranızın da değeri düşeceğinden geliriniz muhtemelen sabit kalmayacaktır ama duruma tersten bakacak olursak tokenların değeri arttığında içerideki paranızın da değeri artacağından faiz oranından çok daha yüksek gelir elde etmeniz de mümkün. Ayrıca günümüzde hükümetlerin para basma politikaları sebebiyle kullanıcıların ilgisinin hızlıca DeFi’a kaydığını söyleyebiliriz

ZPqUkhyGgEeqBZEDA2EB

DeFi’ın Faydaları

Hesap açmanız veya bir yere başvuru yapmanız gerekmez DeFi kullanmak için herhangi bir şekilde kimliğinizi kullanmanıza gerek yoktur.                                                                                                                                          Herkes DeFi işlemlerinin tamamını görebilir ve oldukça şeffaftır eğer sahip olduğunuz varlığı kilitlemezseniz istediğiniz zaman istediğiniz yere aktarmakta serbestsiniz.

DeFi’ın Dezavantajları

Ethereum ağındaki yüksek komisyon oranları.                                                                                                      Henüz DeFi sisteminin çok yeni olması sebebiyle sistemde hala açıkların olması.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto’nun görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir