Manacoin HaberleriMetaverse Haberleri

Decentraland, Luxury Marketplace UNXD Metaverse Moda Haftasına Ev Sahipliği Yapacak

Decentraland ve UNXD, moda tutkunlarını sanal koleksiyonlarını metaverse tabanında sergilemeye hazır hale getiriyor.

Google News Abone Ol

Polygon ağı üzerine kurulmuş lüks pazar yeri UNXD ve Ethereum blok zinciri üzerine kurulmuş bir sanal gerçeklik platformu olan Decentraland, Mart ayında podyum gösterileri, pop-up mağazaları ve parti sonrası bir metaverse moda haftası sunmayı planlıyor.

Decentraland’in ilk moda programı 24-27 Mart’ta gerçekleşecek. Gösteri, kullanıcıların modayı sanal bir ortamda görmelerine ve çevrimiçi avatarları için kıyafet satın almalarına olanak sağlayacak.
Decentraland, bugün bir tweetinde tasarımcıları, markaları ve moda tutkunlarını sanal koleksiyonlarını metaverse’de sunmaya hazır hale getirmeye çağırdı.

metaverse grayscale

Sanal dünyalar, artırılmış gerçeklik ve internet hizmetlerinin bir araya gelmesiyle oluşturulan bir ortam olan metaverse’e olan ilgi son aylarda patlama yaşadı. Kolektif bir sanal deneyim sunarak yaratıcılara, oyunculara ve sanatçılara yeni fırsatlar sundu. Kripto yatırım devi Grayscale bu yılın başlarında bir raporda, metaverse’ün yıllık 1 trilyon doların üzerinde bir gelir piyasası fırsatını temsil edebileceğini söyledi.

facebookun yeni adi neden meta oldu metaverse nedir

Artan ilginin bir başka sinyalinde, Facebook kısa süre önce kurumsal adını Meta olarak değiştirdi ve metaverse’ün değiştirilemez tokenları (NFT’leri) destekleyeceğini duyurdu.

Eylül ayında, UNXD, yaklaşık 5,65 milyon dolarlık bir satışla NFT koleksiyonu Collezione Genesi’yi başlatmak için İtalyan haute couture etiketi Dolce & Gabbana ile çalıştı.
Bir BBC raporuna göre Decentraland, gösteri ile Güney Kore metaverse sosyal medya uygulaması Zepeto tarafından zaten açılmış bir yolu izliyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir