Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriKriptoKripto HaberleriTürk Endeksleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin kripto yasasının meclise hazır olduğunu doğruladı!

Google News Abone Ol

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, yakında Parlamento ile paylaşılacak bir kripto yasa taslağının tamamlandığını doğruladığı bildirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk lirasının değer kaybetmesine karşı İstanbul’da düzenlediği basın toplantısında yeni bir ekonomik model uygulama planlarını paylaştı. NTV tarafından bildirildiği üzere Erdoğan, kripto para birimi yasasının hazır olduğunu söyleyerek şunları ekledi:

“Vakit kaybetmeden Meclise göndererek bu konuda adım atacağız” dedi.

Ülkenin son enflasyonlu dönemini kabul eden Erdoğan, para olayının matematikle ilgili olmadığını, ancak bir süreç meselesi olduğunu ve liranın değer artışı olasılığını ve potansiyelini ima ederek:

“Bu anlayışla kuru bir noktaya kanalize etmeyi amaçlıyoruz. Ama döviz kuru piyasada kendi fiyatını bulacaktır.” dedi.

Cumhurbaşkanı, yeni kripto yasasının yürürlüğe girmesiyle Türkiye’nin dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olmasını öngörüyor. Bölgede yükselen fiyatlardan bahsederek, günde birkaç kez fiyat listesi düzenleyicilerinin etiketlerini değiştiren kişileri takip etme planlarını paylaştı. “Artık dolardaki artışları düşürmelerini istiyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir