KriptoNFT Haberleri

CryptoPunks’ın 24 Milyon Dolarlık Rekor Yeni Satışı!

CryptoPunks serisinin daha önce de çok yüksek ücretler ile satıldığını duymuştuk. Cumartesi günü yapılan satış ile en yüksek fiyata satılan CryptoPunk artık CryptoPunk #7523 değil.

Google News Abone Ol

CryptoPunk #5822 cumartesi günü daha önce CryptoPunk #7523’ün 12 milyon dolara yakınlık satış rekorunu egale ederek 24 milyon dolara satıldı ve CryptoPunk NFT’lerinin en pahalı satışı oldu.  24 milyon dolara satılan NFT CryptoPunks serisinin en nadirleri arasında bulunan uzaylı serisi içerisinde bulunuyor. Seride bulunan eserlerden yalnızca 9 tanesinin uzaylı olduğunu düşünürsek  ne kadar nadir olduğunu anlamamız mümkün olacaktır. En yüksek satış rekoruna rağmen NFT, Rarity Tools’un nadirlik sıralamasına göre, CryptoPunks’taki en nadir 8. NFT olarak bulunuyor.

CryptoPunk #5822 en son Temmuz 2017’de 8 ETH’ye satılmıştı. O zamanlar 1.600 doların biraz üzerinde bir miktara denk geliyordu. o zamandan bu zamana NFT’lerin değerlenmesi ile birlikte CryptoPunk serisi de oldukça yüksek bir değer artışı yakaladı ve şimdilerde satılan en ucuz CryptoPunk’ın değeri bile 200.000 doların üzerinde. İçinde birçok CryptoPunk eserinin olduğu en pahalı 10 NFT ile ilgili yazımızı okumak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Blockchain altyapı firması Chain’in CEO’su Deepak Thapliyal, NFT’yi doğrudan CryptoPunks geliştiricisi Larva Labs’ın kendi pazaryerinden satın aldı. Ayrıca Thapliyal, geçtiğimiz ay Mega Mutant Serum’dan bir NFT’yi de 1542 ETH’ye satın almıştı.

CryptoPunks Nedir?

CryptoPunks, koleksiyonluk sanat eserleridir ve Ethereum blockchaini üzerinde NFT’lerle temsil edilir. Hepsi birbirinden farklı özelliklere sahip 10.000 tane CryptoPunks vardır ve genel olarak nadirliklerine göre değere sahiplerdir. 8 bit tarzında “punk”lardan oluşurlar. CryptoPunkslar şuanda yalnızca koleksiyona dahil edilebiliyor. Stake etmek veya herhangi bir Metaverse dünyasında kullanımını sağlamak mümkün değil.

Daha Önceden rekoru elinde bulunduran yaklaşık 12 milyon dolara satılan CryptoPunk#7523

cp2

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir