NFT Haberleri

CryptoPunk NFT ürünleri kolyeye dönüştürülüyor

Google News Abone Ol

Tiffany & Co. yeni duyurduğu NFT kolye ürünleriyle CryptoPunk değiştirilemez token (NFT) koleksiyonuna ait parçaları farklı bir hale sokmayı planlıyor. Ürünlerin yaklaşık 50.000 dolarlık bir değere sahip olması beklenirken bu durum koleksiyon sahiplerini heyecanlandırmış durumda.

NFTiff ile NFT’ler kolye oluyor

nftiff

Dev mücevher şirketi Pazar günü yaptığı açıklamada NFTiff adlı en son NFT girişimini duyurdu ve müşterilerin CryptoPunk NFT’lerini kendi “Tiffany & Co. zanaatkarları tarafından el yapımı özel kolyelere” dönüştürebileceklerini açıkladı.

Üç gün içinde piyasaya sürülen NFTiff, şirketin proje için özel olarak tasarlanmış yeni web sitesine göre “250 dijital üründen oluşan bir koleksiyon” olacak. Maksimum kolye sayısı 250 olduğundan, müşteriler için üç adetlik satın alma sınırı olacağı da belirtildi.

Parçalar, Ethereum blok zincirinde 10.000 adet bulunan CryptoPunk NFT sahiplerine özel olacak. Her 24×24 piksel sanat görüntüsü, Larva Labs’ın kurucularına göre bir algoritma tarafından oluşturuldu. Parçanın üretimi ise, nakliye ve işleme dahil olmak üzere 30 ETH’ye veya yaklaşık 50.000 dolara mal olacak.

Her kolye, CryptoPunk NFT’de bulunan 87 mücevher ve 159 rengi taklit eden bir değerli taş ve emayeden oluşmakta. Kolyeyi kimin satın aldığına ve sahip oldukları NFT’lere bağlı olarak Tiffany & Co.’daki tasarımcılar tarafından özel bir şekilde hazırlanacak. Yapılan açıklamalarda, bir müşteri için yapılacak özel bir kolye oluşturmak için yaklaşık 30 değerli taş ve/veya elmas kullanılacağı belirtildi.

Ancak şirket, müşterilerin fiziksel bir kolye almak için 2023’e kadar bekleyebileceğini, ancak hazır olduğunda dijital bir kopyanın hemen hazır olacağını açıkladı.

Twitter’daki duyuruya gelince, bazı kullanıcılar büyük lüks mücevher markalarının NFT çılgınlığından kazanç elde etme ihtimalinden memnun görünürken, bazı kullanıcılar trend olmuş tokenlerle daha az ilgileniyor gibi duruyor.

Sosyal medyadaki yorumlarda, “Bu @TiffanyAndCo için cesur bir hareket ve fiyat aralığınızın dışında olsa da NFT için büyük bir kazanç. Dünyanın önde gelen lüks/mücevher markalarından biri… Bu çok önemli ve her iki taraftan da yeni ilgi görüyor.” diye tweetledi. Başka bir kripto para meraklısı ise, “Bu en tuhaf şey,” diyerek girişime karşı çıktı. Bununla birlikte tartışmalar devam ederken çalışmalar da yorumlara rağmen devam edecektir.

Tiffany & Co. NFT alanındaki ilk ve tek girişim değil. Coca-Cola, Adidas ve Mac Cosmetics, kripto çılgınlığından kazanç sağlayan diğer büyük markalar arasında yer  alıyor. Pahalı ürünleriyle öne çıkan bu markalar ancak sadece bu maliyeti karşılayabilenlere hitap etmekte.

Haziran ayında, Bored Ape Yacht Club koleksiyonundaki herhangi bir NFT için istenen en düşük fiyat, 100.000 doların altına düştü. Şu anda da benzer seviyelerde olan taban fiyatlar Nisan ayında görülen ve büyük bir fark olan 400.000 dolar seviyelerinden kat ve kat uzakta kalıyor.

BAYC NFT ürünlerinde yaşanan bu düşüş, kripto para birimlerinin değerinin bu yaz düşmesiyle ortaya çıktı ve yatırımcıları kripto para birimlerinin ve NFT’lerin belirsiz geleceğini sorgulamaya yöneltti.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir