KriptoKripto Haberleri

Onchain analistine göre Crypto.com ihlali 33 milyon dolara kadar çıkabilir!

Google News Abone Ol

Onchain analisti, Crypto.com’un en son güvenlik ihlalindeki kaybının, bildirilen 15 milyon dolardan daha değerli olabileceğini iddia ediyor.

Bitcoin (BTC) araştırma firması OXT Research’ün zincir içi analisti olan takma ad ErgoBTC, Crypto.com güvenlik ihlalinin 4,6 bin ETH (15 milyon dolar) kaybına neden olduğunu iddia ediyor, bunun 33 milyon dolara kadar çıkabileceğini iddia ediyor.

Pazartesi günü, Crypto.com’un “az sayıda kullanıcının hesaplarında şüpheli işlemler yaşamasından sonra” para çekme işlemlerini durdurduğuna dair raporlar ortaya çıktı. Kripto para borsası o zamandan beri para çekme işlemlerine yeniden başladı ve kullanıcılarının parasının “güvenli” olduğunu doğruladı, ancak daha sonra 4.6K ETH (15 milyon $) kaybettiği ve Tornado Cash kullanılarak aklandığına dair raporlar ortaya çıktı.

ErgoBTC, 18.5 Milyon Dolar Çalındığını Söyledi!

ErgoBTC Salı günü bir tweet attı ve Crypto.com’un ödeme cüzdanından 444 BTC’nin (18,5 milyon dolar) daha çalındığını öne sürdü. ErgoBTC, OXT Research’ün Crypto.com’un saklama cüzdanından 52.55 BTC’lik (2.18 milyon $) şüpheli bir işlem keşfettiğini söyledi.

İşlemin ardından, ErgoBTC’ye göre her biri 67.75 BTC (2.81 milyon $) değerinde dört çıktıda birleştirilen “birkaç yüz para çekme” yapıldı. Dört parti 271 BTC’ye (11.25 milyon $) ulaştı ve bunların tamamı Bitcoin tumbler ile aklandı.

ErgoBTC’nin tweetine göre, iddia edilen failler tarafından 271 BTC’yi yıkamak için kullanıldığı iddia edilen Bitcoin bardağı, Kuzey Kore siber suç örgütü Lazarus tarafından kullanılan iyi bilinen bir araçtır.

ErgoBTC’ye göre, Crypto.com güvenlik ihlalinin arkasındaki suçlular, 172.9 BTC’yi (7.25 milyon $) tutan başka bir adresi de kontrol etti. Blockchair verileri, adresin parayı Crypto.com hackiyle bağlantılı diğer işlemlerle yaklaşık olarak aynı zamanda aldığını ortaya koyuyor. Bununla birlikte, sözde bilgisayar korsanı, fonları henüz bir bitcoin yuvarlama hizmeti aracılığıyla transfer etmedi.

Crypto.com yayınlandığı sırada henüz herhangi bir kaybı kabul etmedi. 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir