KriptoKripto Haberleri

Coinshares ve Bitcoin metriklerine göre düşüş yakında azalabilir!

Google News Abone Ol

Temel Bitcoin (BTC) metrikleri pek hoş bir tablo oluşturmasa da ayılar gaza basıyor olabilir. CoinShares ve Arcane Research, Bitcoin’in “nihai bir kırılmadan önce” 38.000 dolara düşebileceği uyarısında bulunan analistlerin aksine, gelgitin dönebileceğini öne sürüyor.

Özetle, Bitcoin kurumsal çıkışları son beş haftanın dördünde negatifti ve toplam 55 milyon dolar oldu. Yönetim altındaki toplam varlıklar geçen hafta hafta ortası 35 milyar dolar ile üç ayın en düşük seviyesine geriledi.

CoinShares’in bulguları, Grayscale, CoinsXBT, ProShares ve ETC Group gibi şirketleri kullanan Bitcoin ekosistemindeki büyük yatırımcıların dijital varlığa maruz kalmalarını azalttığını gösteriyor.

Bitcoin spot satın alma hacmi altı ayın en düşük seviyesine ulaştığından, eylemleri iki ay boyunca “aşırı korku” kadranını kullanan Korku ve Açgözlülük Endeksi tarafından birleştirildi. Korku ve Açgözlülük Endeksi, üst üste üçüncü aşırı korku ayına girerse, metriğin varlığında bunu ikinci kez yapacak.

Traderlar da Korkuyor.

Arcane Research’e göre, yedi günlük ortalama gerçek BTC işlem hacmi 3.4 milyar dolar. Mayıs-Temmuz 2021 arasında mini ayı piyasasının dip noktası olarak hatırlanan bu, Temmuz 2021’den bu yana en düşük rakam.

Uzaydaki yatırımcılar ve izleyiciler, o andan sonra, Ağustos’tan Ekim 2021’e kadar, güçlü kurumsal yatırımla desteklenen BTC fiyatının %60’tan fazla arttığını hatırlayacaktır.

Ayrıca, Bitcoin 30 günlük fiyat oynaklığı on iki ay boyunca görülen en düşük seviye olan %2,5 ile sınırlandırıldığında, bahar sarsıldı.

Twitter analistleri yukarı yönlü hareket için yaygara koparıyor. Popüler Bitcoin boğası @GalaxyBTC, takipçilerine 80.000 doların ufukta olduğunu söylerken @Tradermayne, “dipin n. kez olduğunu” söylüyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir