KriptoKripto Haberleri

Coinbase’den şok eden işe alım kararı!

Google News Abone Ol

ABD’nin kripto para sektöründeki en önemli borsalarından biri olan Coinbase, iş gücünü azaltmaya yönelik yeni bir karar aldı. 

Daha evvelinde  ekiplerine yeni çalışma arkadaşları ekleyeceklerini söylemişlerdi, şimdi ise kripto para piyasasında yaşanan dalgalanmaları ve sektörün kötü gidişatını bahane ederek işe alımları yavaşlatacaklarını belirttiler.

Coinbase COO’su Emilie Choi, önceliklerinin kaynak yönetimi olacağını ve bu sebeple işe alımların yavaşlatılacağını açıkladı. Sebep olarak da kripto para piyasasının şuanki durumunu işaret etti.

Kripto sektörü şirketleri altüst etti

Kripto piyasaları geçen seneye nazaran bu sene oldukça değer kaybetti. Lider kripto para birimi olan Bitcoin dahi geçen hafta 30 bin doların altına inerek 26.800’leri gördü. Şuanda 30 bin dolar civarında seyretmekte.

Bitcoin sonrasında gelen ve önde gelen tokenler arasında yer alan Ethereum dahi , muazzam düşüş yaşadı. Toplam kripto para piyasası değeri sadece birkaç gün içerisinde 300 milyar doları aştı. Sadece 6 günde 4 milyar dolar zararın olduğu traderlar tarafından ifade edilmekte. Bu sırada büyük tasfiyeler de gerçekleşmiş durumda.

Zarar edenlerden biri de Coinbase

En büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase, 2022 senesinin ilk çeyreğini büyük kayıplarla geçiriyor. Coinbase şirketinin, açıklanan verilere göre 2022’nin ilk çeyreğindeki kazancı yarım milyar dolara yakın. Coinbase hisseleri de bundan nasibini almış durumda. Coin %80’lik bir düşüş yaşadı diyebiliriz. Tüm zamanların en büyük kaybı olarak nitelendiriliyor. Daha evvel Kripto Kışı olarak adlandırılan dönemlerdeki düşüşlerden daha sert düşüşlerin bu dönemde yaşandığı aşikar.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir