Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriKriptoKripto HaberleriNFT Haberleri

Coinbase Wallet, Ledger donanım cüzdanına desteğini arttırıyor!

Google News Abone Ol

Önde gelen kripto borsası Coinbase tarafından sunulan şirket içi bir cüzdan hizmeti olan Coinbase Wallet, Ledger donanım cüzdanları için tarayıcı uzantısı desteğini kullanıma sundu.

Chrome Web Mağazası’nda bulunan Coinbase Wallet uzantısı, kullanıcıların kripto para birimlerini ve NFT depolamasına ve işlem yapmasına olanak tanıyan velayeti olmayan bir cüzdandır. Coinbase kullanıcıları, Ledger için destek ekleyerek, cüzdanlarındaki özel anahtarları çevrimdışı olarak saklamak için fiziksel bir Ledger cihazı kullanmayı seçebilirler.

Coinbase kıdemli ürün yöneticisi Adam Zadikoff, geliştirmenin, kullanıcılar için ek bir güvenlik katmanı ve daha fazla gönül rahatlığı sağlamanın bir yolu olduğunu vurguladı ve dedi ki:

“Herkesi DApp’leri kullanma ve Web3’e erişme konusunda yetkilendirmek istiyoruz ve bu, ekosistemde kullanımı en kolay ve en erişilebilir kendi kendine saklama cüzdanını oluşturmayı gerektiriyor. Bugünkü sürüm, [..] gelişmiş güvenlik için bir donanım cüzdanı kullanma becerisini çözüyor.”

Lansmanın bir parçası olarak Coinbase, Ledger’ın resmi web sitesinde sınırlı sayıda Coinbase markalı Nano X donanım cüzdanını yayınlamak için Ledger ile ortaklık kurdu.

Coinbase’in 150’den fazla varlık türünde tüm kripto paraların yaklaşık %12’sini depoladığı bildiriliyor ve şirketin finans direktörü Alesia Haas o sırada şunları söyledi:

“İşlem yapan müşterilerimizin yaklaşık %50’si kripto alıp satmaktan başka bir şey yapıyor, bu da bize kriptonun ilk yatırım aşamasının ötesine geçerek uzun zamandır beklenen fayda aşamasına geçtiğini gösteriyor.”

İlgili: OpenSea NFT Pazarı Saldırısı Hakkında Şimdiye Kadar Bildiklerimiz

Kötü Amaçlı Yazılımların Ardından Güvenlik Noktasında Açıklar Ortaya Çıkmıştı!

Mars Stealer adlı yeni bir kötü amaçlı yazılımın piyasaya sürülmesi nedeniyle MetaMask, Binance Chain Cüzdan ve Coinbase Cüzdan gibi tarayıcı uzantıları olarak oluşturulan kripto cüzdanları için artan güvenlik açıklarının altı çizilmişti.

Kötü amaçlı yazılım, kullanıcıların özel anahtarlarını çalan bir kapma işlevi aracılığıyla iki faktörlü kimlik doğrulayıcılardan yararlanarak 40’tan fazla tarayıcı tabanlı kripto cüzdanını hedefliyor. Güvenlik araştırmacısı 3xp0rt’a göre, yeni kötü amaçlı yazılım, bilgi çalan Oski truva atına yönelik güçlü bir yükseltmedir.

Araştırmacı, kötü amaçlı yazılımın Google Chrome, Microsoft Edge ve Brave dahil olmak üzere tüm Chromium tabanlı tarayıcıları hedefleyebileceğini de kaydetti.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir