KriptoKripto Haberleri

Coinbase ve PayPal, ücretsiz kripto vergi formları için TaxBit Network’e katıldı!

Google News Abone Ol

Kripto vergi uyum firması TaxBit, kullanıcılar için ücretsiz 2021 vergi formlarını etkinleştirmek için Coinbase ve Binance.US gibi büyük endüstri şirketlerini tek bir ağda birleştirmek için çalışıyor.

Salı günü kripto vergi yazılımı sağlayıcısı, tüm ağ kullanıcılarına ücretsiz olarak gerekli vergi raporlama verilerini sağlayarak kripto vergi hesaplamalarını ve vergi formlarını demokratikleştirmeyi amaçlayan sertifikalı bir ağ olan TaxBit Network’ü başlattı.

Piyasaya sürüldüğü sırada TaxBit Ağı, PayPal, Binance.US, Coinbase, FTX.US, Gemini, Celsius Network, Blockchain.com, Venmo, Paxos, OkCoin ve BlockFi gibi firmalar da dahil olmak üzere Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto ile ilgili yaklaşık 20 büyük işletmeyi içeriyor. TaxBit’in pazarlama başkan yardımcısı Michelle O’Connor, ağın her gün yeni şirketler ekleyeceğini söyledi.

Girişimin bir parçası olarak, sertifikalı bir TaxBit ağ şirketinin her kullanıcısı ücretsiz ve doğru 2021 vergi formlarını alabilecek. Ek olarak, bir dizi katılımcı platform, vergi raporlama araçlarına erişimi kolaylaştırmak için uygulamalarına hızlı bir TaxBit kaydı dahil edecek.

TaxBit, “Bir kullanıcının TaxBit Ağının parçası olmayan platformlarda vergiye tabi işlemleri varsa, ağ dışı platformlardan vergi formlarını almak için bir maliyet uygulanacaktır” dedi.

Yeni gelişme, ABD’deki kripto kullanıcılarının tonlarca para harcamadan vergi uyumlu kalmasını sağlayarak ana akım kripto benimsemesinin önündeki engelleri ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Duyuruda, “Tarihsel olarak, kripto para vergi formları oluşturma süreci, kendin yap yazılımını kullanıp kullanmamalarına veya bir muhasebeciye kaydolmalarına bağlı olarak, bireylere yılda yüzlerce ila binlerce dolara mal oluyor.”

O’Connor, “Portföy performansımız ve vergi optimizasyonu çözümlerimiz, yalnızca vergi mevsimine yönelik zihniyete karşı her yıl karar vermeyi güçlendiriyor. Piyasa oynaklığının bu kadar yaygın olmasıyla birlikte, perakende tüketicilere, varlıklarını vergi kaybı hasadı yoluyla optimize etmeleri için vergi uyumlu çözümler sunuyoruz,” dedi.

Binance.US CEO’su Brian Shroder, şirketin TaxBit Network’e katılımının, özellikle Başkan Joe Biden’ın altyapı faturasını Kasım ayında yasalaştırdıktan sonra, güvenlik ve uyum konusundaki taahhütlerinde çok önemli bir adım olduğuna dikkat çekti.

TaxBit, kripto vergi raporlama sürecini basitleştirmek ve otomatikleştirmek için yazılım oluşturmak üzere vergi avukatlarını ve yazılım geliştiricilerini bir araya getiren, kripto odaklı büyük bir vergi uyum firmasıdır. Winklevoss ikizlerinin aile ofisi tarafından desteklenen TaxBit, son zamanlarda kayda değer bir büyüme kaydetti ve Ağustos 2021’de 1,3 milyar dolarlık bir değerlemeyle 130 milyon dolarlık bir artış sağladı.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir