Bitcoin HaberleriKriptoKripto HaberleriNFT Haberleri

Coinbase, NFT pazar yeri satın alımları için Mastercard ile ortak oldu!

Google News Abone Ol

Kredi kartı şirketi Mastercard, Coinbase’in yakında piyasaya sürülecek olan NFT pazarının kullanıcılarının yeni bir ortaklığın parçası olarak kartlarını alışveriş yapmak için kullanabileceklerini duyurdu.

Salı günü yayınlanan bir blog yazısında, Mastercard dijital varlık ve blok zinciri ürünlerinden sorumlu başkan yardımcısı Raj Dhamodharan, anlaşma kapsamında NFT’lerin “dijital ürünler” olarak kabul edileceğini ve kredi kartı kullanılarak satın alınabileceğini söyledi. Önlem, kripto olmayan yerlilerin bir cüzdan kullanmadan ve Ether (ETH) veya diğer tokenleri satın almadan NFT’lere girmesine izin vermeyi amaçlıyor.

Dhamodharan, “Kripto para meraklıları bu sürece alışkın” dedi. “Fakat çoğu insan için bu basit değil, sezgisel değil. Çok daha kolay olması gerektiğini düşünüyoruz. Bu, NFT’lerin herkes için olmasını sağlayacaktır […] Daha fazla insanı güvenli ve güvenli bir şekilde dahil etmek, NFT pazarının gelişmesine yardımcı olmanın belki de en iyi yoludur.”

Coinbase, NFT pazarını ilk kez “Coinbase NFT” adıyla planlanan adı altında duyurduğundan beri, Ekim ayında 1 milyondan fazla kişi bekleme listesine kaydoldu. Kripto borsası, NFT platformunu diğer ülkelerdeki kullanıcılara açmadan önce ABD kullanıcılarının kullanımına sunmayı planlıyor.

2021’de NFT sektörünün büyümesinin ve ilginin ardından, büyük kripto borsaları FTX ve Binance, Coinbase’in Ekim duyurusundan önce kendi NFT pazarlarını başlattı. Haziran ayında Binance, “kullanıcılar için en yüksek likiditeyi ve en ucuz ücretleri sağlamayı” amaçlayan bir NFT platformu başlattı. FTX, Eylül ayında yalnızca Amerika Birleşik Devletleri merkezli müşteriler için bir platformla izledi.

DappRadar’ın yakın tarihli bir raporuna göre, bir önceki yılki artışın ardından 2022’de NFT’lere daha yüksek bir talep olabilir. Platform, NFT işlemlerinin 2021’in üçüncü çeyreğinde 10.7 milyar dolar üreterek 4. çeyrekte 11.9 milyar dolara ulaştığını ve 2022’nin ilk on gününün “güçlü göründüğünü” bildirdi.

DappRadar analisti Pedro Herrera, “Uçucu kripto para birimleri döngülerine rağmen, NFT’ler durgun bir pozitif trendi koruyor” dedi.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir