KriptoKripto Haberleri

Coinbase yatırımcılarla davalık oldu!

Google News Abone Ol

Kripto para piyasasında dalgalanmalar duracak gibi değil. Terra(UST)’nin düşüş yaşadığı son günlerde milyonlarca dolan zarar eden Coinbase müşterileri faturayı borsaya çıkardılar ve borsaya dava açtılar. Sebep ise: kendilerinin zarar etmesine neden olan stablecoin GYEN’in Coinbase tarafından tanıtılmış olması.

Dava japon yenine sabitlenmiş olan GYEN için açılmış gözüküyor. Kullanıcılar GYEN’in önemsiz bir coin olduğunu ve bir işlevinin olmadığını savunuyorlar. GYEN stablecoin’inin ticaretini üstlenmiş kullanıcılar Amerika Kuzey Kaliforniya federal mahkemesinde toplu dava açtılar. 

GYEN’i bize Coinbase tanıttı!

Coinbase müşterileri,  Coinbase’e karşı , GYEN’i tanıtmak ve önermekle kullanıcılarını yanıltığı yönünde suçlamalarda bulunuyor. Müşterilere göre tanıtılan token’in istikrarsızlığından borsa sorumlu.  Davaya göre, Coinbase GYEN’i tanıttıktan sonra yenden koptuğunu iddia etmişti. Yen’e eşit olduğunu düşünerek satın alan müşteriler, tokenlerinin yenden 7 kat daha değerli hale geldiğini farkettiler. 

Kripto para birimlerinin her birinde ayrı ayrı düşüşler yaşandığı sırada borsa GYEN işlemlerini durdurdu ve birçok müşterisinin elindeki tokenleri satmasına engel oldu. Bu da haliyle yatırımcıların zararı ile sonuçlandı.

Geçen yıl tweet atmıştı

GYEN-Coinbasevictim isimli bir twitter kullanıcısı 2021 aralık ayında, Coinbase GYEN’lerimizi çalıyor ve ne yazık ki garantimiz yok diyerek borsaya yönelik  sitem içerikli bir tweet atmıştı.

GYEN’in 7 kat değerlenmesi çok kısa sürdü

Coinbase yatırımcılarının en mağdur olduğu ve davanın konusu haline gelen nokta burası. Yen’e sabit olarak bilinen GYEN’in  Japon Yen’inden 7 kat değerli olduktan sonra bir anda yüzde 80’lik bir düşüş yaşamış olması.

Coinbase yüzde 35’lik  bir değer kaybı yaşadı

Kripto para piyasasında yaşanan gerilimli günlerde Amerika’nın en ünlü borsalarından biri olan Coinbase zaten yüzde 35’lik bir değer kaybı yaşamıştı. Şimdiler de yatırımcıları ile başı fena halde derde giren ünlü borsa  Coinbase, lgoriitmil bir stablecoin olan UST‘yi desteklemekte.

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir