Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriKriptoKripto Haberleri

Coinbase, 2.2 Milyar Dolarlık Bir Şirketi Satın Alabilir!

Google News Abone Ol

Coinbase, küresel satın alma stratejisine Brezilyalı Şirket 2TM’yi (Mercado Bitcoin’in Ana Kuruluşu) alarak devam ediyor.

Önümüzdeki Ay Satın Alınma Tamamlanabilir!

Brezilya’nın en büyük gazetelerinden biri olan Estadão’nun sağladığı bilgiler ışığında önümüzdeki aya kadar Coinbase’in satın alma işlemi tamamlanabilir. Satın alma adına yapılan karşılıklı konuşmalar bu yıl devam etmişti.

Unicorn statüsü bir girişimin 1 milyar dolarlık bir şirket olduğunu belirtir. Amerika’nın en büyük kripto komisyonculuğunu yapan Mercado Bitcoin’in ana kuruluşu 2TM bu statüye 2021 yılında ulaşmıştı. 2,2 milyar dolar değerinde olan 2TM, özellikle ana dili olarak Portekizceyi belirleyen ülkelerde bir satın alma stratejisi izlemişti. Mercado Bitcoin, Ocak ayında CriptoLoja’yı satın almıştı. CriptoLoja, Lizbon merkezli bir kripto borsasıdır.

2TM holding şirketinin çatısı altında artık Meubank, MB Digital Assets, CriptoLoja, Bitrust, Blockchain Academy, MezaPro, Wuzu ve Portal do Bitcoin bulunuyor.

Coinbase için bildirilen planlı 2TM alımı, küresel satın alma stratejilerinin çığ gibi büyüdüğüne işaret ediyor. Müşterilerden gelen kızgın geri bildirimlerin ardından müşteri hizmetlerini iyileştirmek için bir Hintli AI girişimi satın alındı. San Francisco merkezli borsa kısa süre önce blockchain altyapı platformu Bison Trails’i satın aldı.

Brezilya, Latin Amerikadaki Kripto için Bir Sonraki Yer!

Coinbase’in Latin Amerika’daki en son kurumsal yatırımcı raporunda, Latin Amerika’da kripto için bir sonraki yer için Brezilya’dan 31 kez bahsedilirken, Meksika’dan yalnızca 17 kez bahsedildi.

Raporda Brezilya’da şunlar belirtiliyor:

“Doğrudan kripto ticareti hızlı bir şekilde büyüyor. Yerel kripto borsası Mercado Bitcoin, işlem hacimlerinin yıldan yıla yedi kat arttığını gördü.”

Brezilya, Bitcoin’in benimseneceği en önemli bölgelerden biridir!

Daha önce de Webkripto tarafından belirtildiği üzere, Brezilya’nın en büyük ikinci şehri Rio de Janeiro, 2023’te belirli vergiler için kripto para kabul edecek ve 10 milyondan fazla Brezilyalı kripto para birimine sahip olacak.

Rio De Janeiro Vergi Ödemeleri için Kriptoyu Kabul Edecek! CZ, Brezilya’da Ofis Açacak!

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir