Ekonomi BülteniEkonomik Takvim

Çoğu Kullanıcı Facebook’un Metaverse Verilerine Sahip Olmasından Endişeleniyor!

Yeni bir rapora göre, 10 tüketicinin yedisinden fazlası Meta'nın (eski adıyla Facebook) metaverse verilerine sahip olmasından endişe duyuyor.

Google News Abone Ol

Yeni bir rapora göre, 10 tüketicinin yedisinden fazlası Meta’nın (eski adıyla Facebook) metaverse verilerine sahip olmasından endişe duyuyor.

ABD merkezli Advokate Group’a göre, bir metaverse’e katılmak isteyenlerin yüzde 77’sinden fazlası Facebook’un verilere sahip olmasından endişe ediyor. Ezici bir yüzde 87, merkezi olmayan blok zincirinde bir metaverse tercih ederdi.

Bulgular, “Bu duygu, bin yıllık emsallerine göre bir blockchain metaverse’ü tercih etme olasılığı yüzde 10 daha yüksek olan Z kuşağı katılımcıları arasında daha da belirgindi” dedi.

Facebook, yeni nesil artırılmış gerçeklik veya sanal gerçeklik teknolojisini oluşturmak için 10 milyar dolar açıklayarak metaverse çabalarına öncülük ediyor. Metaverse, sanal olarak geliştirilmiş fiziksel ve dijital gerçekliğin yakınsaması ile oluşturulan ortak bir sanal ortak alan olarak tanımlanır. Kalıcıdır, gelişmiş sürükleyici deneyimlerin yanı sıra cihazdan bağımsızdır ve tabletlerden başa takılan ekranlara kadar her tür cihazdan erişilebilir.

metaverse

Rapora Göre, Tüketicilerin Metaverse’de En Çok Takip Ettikleri Aktivite Oyun Oynamak ve Ardından Arkadaşlarla Sosyalleşmek!

Daha uzak bir üçüncüsü, işle ilgili faaliyetler ve ardından konserlere katılmaktı. Yarısından fazlası (yüzde 55), bir metaverse’de günde üç veya daha fazla saat geçirmeyi bekliyor.

Şaşırtıcı bir şekilde, yüzde 11’i günde yedi saat daha oynayacak ve yüzde 87’si ödeme alabilseydi tam zamanlı oyuna geçecekti.

İnternetin geleceği, çeşitli heyecan verici ve eğlenceli oyna-kazan oyunlarına sahip sürükleyici bir meta evrendir. – Advokate Group’un CEO’su ve Kurucusu Gordon Kwok

“Oyuncular ve tüketiciler, heyecan verici oyunlar oynayabilecekleri, arkadaşlarıyla sosyalleşebilecekleri ve değiştirilemez belirteçler (NFT’ler) oluşturup özelleştirebilecekleri dijital bir alan için can atıyorlar.” Pek çok kişi metaverse’lerin ana akım haline gelmesinin zaman alacağına inanıyor. Beşte biri (yüzde 20) 1-2 yıl içinde ana akım olacağına inanırken, yaklaşık yarısı (yüzde 49) 3-6 yıl süreceğine inanıyor.

advocategroup

Ayrıca ilginizi çekebilir.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir