Kripto Haberleri

Çinli kripto para borsasına polis soruşturması şoku!

Google News Abone Ol

Çin merkezli bir kripto para borsası olan AEX, bugün yaptığı açıklamada kendilerine polis soruşturması açıldığını duyurdu. Bununla birlikte hizmetlerini de geçici olarak askıya alan borsanın kullanıcıları paniğe kapılmış durumda. Kullanıcılar şu anda ne yapacaklarını tartışırken sosyal medyadan da dedikodular yayılmakta. Bazı kullanıcılar şirketin bir sorun yaşamayacağını söylerken bazı kullanıcılar tarafından soruşturmanın ciddi etkileri olabileceğine inanıyor.

AEX borsasına polis soruşturması

Çinli kripto para borsası AEX tarafından polis soruşturması haberlerinin ardından şu şekilde bir açıklama geldi:

 “Polis soruşturması kapsamında yapılan iş birliğinden dolayı platform, ilgili hizmetleri 17 Temmuz 2022 itibari ile askıya aldı. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.”

Çeşitli internet sitesi analizlerine göre AEX platformunun geçen ayki web trafiği 4 milyonu aşıyor. Çin’de önemli bir yere sahip olan ve yüz binlerce kullanıcıya hizmet veren AEX, bu haberle birlikte kullanıcılarını şaşırttı. Bu zamana kadar ciddi sorunların yaşanmadığı borsada polis soruşturmasına ilişkin detaylar henüz açıklanmış değil.

CoinMarketCap üzerinden alınan verilere göre AEX platformunun son 24 saatlik işlem hacmi yaklaşık 135 milyon dolar civarında. İlk olarak 2013 yılında hayata geçirilen ve kullanıcılarına hizmet vermeye başlayan platformun onlarca işlem çiftini desteklediği biliniyor. Daha çok Rusya, Ukrayna, Kazakistan, Belarus ve Çin’den kullanıcıların bulunduğu borsada polis soruşturmasının ardından hizmetler geri açılacak. Ancak bunun için henüz net bir tarih verilmediği için belirsizlik devam ediyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir