NFT Haberleri

Çinli firma, satışlardaki durgunluk nedeniyle NFT platformunu kapatıyor

Google News Abone Ol

Çin’in en büyük internet şirketi konumunda olan Tencent, ortaya çıkan bir rapora göre “yavaş satışlar” nedeniyle dijital ürün platformlarından birini kapatıyor.

NFT satış hizmeti durduruldu

Çin’de yayınlanan bir rapor, Tencent’in orijinal uygulamasının “Dijital Koleksiyonlar” bölümünü “Dijital Siparişler” ile değiştirdiğini ve “dijital koleksiyon satış hizmetini durdurduğuna” dair bir not bırakıldığını aktardı.

Rapor ayrıca Tencent’in yalnızca Qi Baishi, Pan Tianshou ve Fu Baoshi gibi ünlü öğretmenlerin çizimlerine yer verdiğini ve buradaki yorum bölümünün geri ödeme isteyen kullanıcılarla dolup taştığını belirtti.

Bir NFT sahibi BlueWhale Finance’e, diğer platformlarla karşılaştırıldığında Tencent tarafından yayınlanan dijital koleksiyonların “yavaş satış” gördüğünü ve bazı siparişlerin satılmamış durumda olduğunu söyledi.

Tencent’in 2022’nin ilk çeyreğine ilişkin mali raporuna göre, grubun toplam geliri %6 düşüşle 20 milyar ABD dolarından fazla bir seviyeye gerilemiş durumda. Bununla birlikte, dijital satış alanındaki net kar 3 milyar dolardan fazla, ancak yıllık yaklaşık %23 düştüğü belirtildi. İlgili bir haberde, Çin Şanghay Belediye Halk Hükümeti blockchain, kripto para birimi, NFT’ler ve Metaverse alanlarını benimsemek istiyor. Dijital ekonominin gelişimi için beş yıllık planını tüm ilçe yönetimleri, belediye komisyonları ve yetkililerine sunan Şanghay, bu alanda ilerlemek istediğini belirtmiş durumda. Şehirde, sanal varlıklar, sanat eserleri, fikri mülkiyet, oyunlar ve daha fazlasında dijital teknoloji uygulamalarının keşfedilmesini kolaylaştırmak için açık kaynaklı platformlar, NFT’ler ve diğer iş modelleri geliştirilmesi planlanıyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir