KriptoKripto Haberleri

Çin NFT Projesi Bored Wukong İntihalle Suçlanıyor!

Çin NFT projesi Bored Wukong'ın Bored Ape Yacht Club ile olan benzerliği intihal suçlarını beraberinde getirdi. Proje ise bu suçlamaları reddediyor.

Google News Abone Ol

Bored Wukong ve Bored Ape Yacht Club

South China Morning Post’un bildirdiğine göre, Çin NFT projesi Bored Wukong, popüler mesajlaşma uygulaması WeChat’te dolaşmaya başlayan intihal suçlamalarının ardından geçen hafta kötü tanıtımdan payını aldı.

Bored Wukong’un yaratıcısı Wang Wendong, Bored Ape Yacht Club’dan (BAYC) intihal yapmakla suçlanıyor ve bu sanatın orijinal olduğu ve maymunlarının Yuga Labs’ın maymunlarıyla hiçbir bağlantısı olmadığı konusunda ısrar ediyor.

İlginizi Çekebilir? NFT nedir? Nasıl alınır?

Çok Tanıdık

Popüler mesajlaşma uygulaması WeChat’te 243.000’den fazla görüntülenen makale, birkaç Çin haber kuruluşu tarafından alıntılandı.

Projenin web sitesine göre Wang Wendong, Pekin’deki Merkez Güzel Sanatlar Akademisi’nde öğretim görevlisi. Wendong’un söz konusu NFT koleksiyonu, klasik Çin romanı “Journey to the West”ten efsanevi bir karakter olan Sun Wukong veya Monkey King’in farklı taklitlerini içeriyor.

Sanatçı, NFT avatarlarını WeChat’te savundu ve her maymunun benzersizliğinden emin olarak her birini elle çizdiğini iddia ettiği için maymunlarının yüz şeklinin Bored Apes’inkinden farklı olduğunu savundu.

Piyasadaki çoğu NFT avatar projesine uygun olarak, Bored Wukongs farklı, kişiselleştirilmiş tarzlarda gelir.

bordq

NFT Avatarları

İlk Bored Wukong avatarı geçen Kasım ayında 99 yuan (15 $) karşılığında satın alındı. Öğenin Çin NFT pazarı NFTCN’deki işlem geçmişine göre, NFT Aralık ayında 1.888 yuan (297 $) karşılığında yeniden satıldı ve şu anda 8.888.888 yuan’dan (13.985.25 $) satış için listeleniyor.

South China Morning Post, şimdiye kadar Wendong’un 390 Bored Wukong’u piyasaya sürdü ve Çin NFT pazarındaki merdiveni tırmandı – şu anda işlem hacmine göre NFTCN’de en popüler ikinci içerik oluşturucu olarak sıralanıyor.

Çin, NFT pazar trendlerini takip etme konusunda görünüşte geride kalmıyor.

Avatar NFT’leri şu anda NFT pazarındaki en büyük alt sektörü temsil ediyor. Piyasa istihbarat firması Messari’ye göre, 18 milyar dolarlık piyasa değerinin yaklaşık 8 milyar dolarını oluşturuyorlar.

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir