Bitcoin HaberleriKriptoKripto Haberleri

Çin kripto yasağı nedeniyle Tayland’da kripto madenciliği arttıyor!

Google News Abone Ol

Tayland’daki perakende kripto para madenciliği, ülkenin Eylül ayında yürürlüğe giren yeni kripto mega yasağının tetiklediği Çinli madencilerin teslim olması nedeniyle görünüşte bir destek aldı.

Al Jazeera Çarşamba günü bildirdiğine göre, Taylandlı girişimciler ve kripto para işletmeleri, Çinli madencilerin kripto madenciliği makinelerinden kurtulmalarından giderek daha fazla yararlanıyorlar.

Tayland merkezli madenci olan bir Bitcoin (BTC) meraklısı “Çin kriptoyu yasakladığı anda kendimizden geçmiştik” dedi.

Anonim kalmasını isteyen madenci, yaklaşık 30.000 dolar karşılığında güneş enerjisiyle çalışan küçük bir kripto madenciliği birimi kurduğunu iddia etti. “Her şeyi üç ayda geri aldım” dedi.

Başka bir endüstri girişimcisi olan Pongsakorn Tongtaveenan, Tayland’da kripto madenciliği cihazları için bir bayi işi başlattı ve bildirildiğine göre yüzlerce Çin üretimi kazı yapan uygulamaya özel entegre devreleri (ASIC) küçük yerel yatırımcılara sattı.

Pongsakorn’a göre, Bitmain Antminer SJ19 Pro gibi ASIC’lerin fiyatı, artan yerel talebin ortasında normale dönmeden önce Çinli madencilerin çıkışı nedeniyle %30 düştü.

Pongsakorn, Tayland’da perakende kripto madenciliğinin artan popülaritesinin, pandemi sırasında istikrarlı bir gelir arayan insanların yanı sıra dijital varlıkların geleceği konusunda daha iyimser olan yatırımcılar tarafından tetiklendiğine inanıyor.

Tayland, kripto madenciliği gelişimi Çin’in kripto madencilerinin çıkışından yararlanan tek ülke değil. Amerika Birleşik Devletleri, Kazakistan ve Rusya gibi ülkeler, Çin’deki kripto baskıları nedeniyle büyük bir yeni kripto madenciliği operasyonları akışı gördü.

Tayland’da kripto madenciliğinin artan popülaritesi, yerel kripto para biriminin hızla benimsenmesiyle paralellik gösteriyor ve birkaç yerel kripto borsasındaki ciro, geçen yıl sadece 538 milyon dolardan 2021 Kasım’da 6,6 milyon dolara yükseldi.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir