Ekonomi BülteniHaftalık BültenKriptoKripto Haberleri
Trend

Çin, Hapis Cezası Tehdidiyle Kripto Kısıtlamasını Artırdı!

Çin, ceza yasasını dijital tokenlerle para toplamayı kapsayacak şekilde genişleterek yetkililere geçen yıl yasa dışı ilan ettikleri bir sektörü ağır cezalar kullanarak damgalamak için ek ateş gücü verdi.

Google News Abone Ol

Çin, ceza yasasını dijital tokenlerle para toplamayı kapsayacak şekilde genişleterek yetkililere geçen yıl yasa dışı ilan ettikleri bir sektörü ağır cezalar kullanarak damgalamak için ek ateş gücü verdi.

7eb01fca 84e6 4d37 8575 3caa11bd300a

Kripto Para Satışları Yasa Dışı Kabul Edilecek!

Ülkenin yüksek mahkemesi Perşembe günü, yasadışı bağış toplamayla ilgili ceza yasasının en son yorumunu yayınladı. Değişiklik ilk kez kripto para satışlarını halktan para toplamanın yasa dışı yolları arasında listeliyor.

Değişikliğe göre, halktan yasadışı yollardan para topladığı tespit edilen kişiler 10 yıldan fazla hapis cezasına çarptırılabilir. Konu cezalandırma olduğunda kripto paranın diğer yasadışı bağış toplama araçlarından farklı bir şekilde ele alınıp alınmayacağını belirtmedi.

cin bitcoin yasakladi

Çin’in Dijital Varlıklar Üzerindeki Baskısı Hız Kazandı!

Çin 2017’de ilk madeni para tekliflerini yasaklarken, yerel mahkemeler şimdiye kadar suçluların nasıl cezalandırılacağı konusunda kesin bir yasal çerçeveden yoksundu. Bu arada, hükümetin dijital varlıklar üzerindeki baskısı hız kazandı ve geçen yıl kripto işlemlerine yönelik genel yasakla sonuçlandı.

New York Üniversitesi hukuk fakültesinde yardımcı doçent olan Winston Ma, “Bu, Ceza Yasası kapsamında kripto para işlemlerine resmi olarak sahip olan ilk Yüksek Mahkeme yasama yorumudur” dedi.

Ceza yasasına dahil edilmesi, Çin’in dijital varlıklar için bir yuvadan bir kripto mezarlığına neredeyse on yıl süren hareketini sağlamlaştırıyor.

106122e5 29ff 44a1 90c2 5a6938575f61 cx0 cy7 cw0 w1080 h608 1

Çin 2013’te Bitcoin’i Yasaklamıştı

Çin, 2013’te Bitcoin’i yasakladı, ardından sektöre zarar vermeye devam ederek kripto para madencilerini ve borsaları toplu halde Hong Kong ve Singapur gibi yerlere taşınmaya zorladı.

Aynı zamanda, bu ay Pekin’deki Kış Olimpiyatları’nda sergilenen e-yuan ile dijital para birimini benimsemede en önde giden ekonomilerden biri.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir