Nedir ?

Chainlink Nedir? Bu Piyasada LINK Almak Mantıklı Mı? LINK Güncel Analizi

Chainlink popülerliğini gittikçe arttırmakta. Peki bu Chainlink ne işe yarıyor altında yatan proje ne? gelin birlikte bakalım.

Google News Abone Ol

Chainlink Nedir ne işe yarar?

Son zamanlarda adını oldukça fazla duymakta olduğumuz ve popülerliği gittikçe artmakta olan Chainlink, 2017 senesinin haziran ayında Ethereum blockchain’i ERC-20 tabanlı olarak başlatılıp kısa sürede başarılı olmuştur. Chainlink, blockchain dışı kaynaklardan, oracles aracılığıyla blockchain üzerindeki akıllı sözleşmelere kadar veri ve bilgi sağlayan merkezi olmayan bir ağdır. Akıllı sözleşmeler, bilgileri değerlendiren ve belirli koşullar karşılandığında otomatik olarak yürütülen blok zinciri üzerinde önceden belirlenmiş sözleşmelerdir. Chainlink sistemi, blockchain ekosistemi dışındaki sistemlerin akıllı sözleşmeler vasıtasıyla blockchaine entegre olmasını sağlamaktadır.

Chainlink LINK Nedir ve Nasil Satin Alinir

İlgili Makaleler

 

Blockchain  sisteminin gelişmesi  ile birlikte şirketlerin blockchaine giriş yapması zorunlulaştı diyebiliriz. Chainlink sistemi bu noktada, bu blockchain dışı sistemlerin akıllı sözleşmeler ile blockchain sistemine uyum sağlamasını mümkün kılmaktadır. LINK coinleri, ağdaki hizmetler için ödeme yapmak için kullanılan dijital jetonlardır. LINK’ın madenciliği yapılamaz. Tüm LINK coinleri şirket tarafından üretilecek olup toplamda 1 milyar üretilecektir. Arzı Ethereum gibi coinlerin aksine sınırlıdır. LINK’i Binance, FTX, Huobi gibi güvenilir borsalardan alabilirsiniz.

 

chainlink 678x381 1

Chainlink’in yerel bir blockchain ağı yoktur. Chainlink bunun yerine birçok blockchain ağı ile entegre olarak hepsine güncel bilgi akışı sağlar. Chainlink, birçok veri sağlayıcıdan bilgi satın alır ve bu bilgi doğrudan blockchaine akar. Ağdaki oracle’lar binlerce veri kaynağından veri toplar, sorgular ve doğrular ve ardından dinamik girdileri akıllı sözleşmelere besleyen Chainlink’e iletir. Tüm bunlar daha akıllı, daha bağlantılı bir blockchain ekosistemini kolaylaştırır. Kötü itibar onların zararına olacağından Chainlink bilgi sağlayıcıları yalnızca doğru bilgileri sunmaya çalışıyorlar.

Chainlink’i Farklı Kılan Nedir?

Chainlink, zincir dışı verilerin mevcut akıllı sözleşmelerle entegre edilmesini sağlamada öncüydü. Bu nedenle güçlü bir itibar kazandı.                                                                                                                                                  Diğerlerinin yanı sıra Huobi, Brave New Coin ve Alpha Vantage verilerini Chainlink’e satmaya başladı.          Merkezi olmayan ve açık kaynaklı bir ağ olduğu için Chainlink, çok sayıda kullanıcıyı ağdaki düğümleri çözmeye teşvik eder ve onları LINK ile ödüllendirir. Sonuç olarak Chainlink’in uzun vadeli olarak gelişim sağlayacağını ve gittikçe artan bir ivmeye sahip olarak daha da üst sıralara çıkabileceğini kolayca söyleyebiliriz. Uzun vadeli bir alım yapıyor iseniz değerlendirebileceğiniz seçenekler arasında diyebiliriz.

LINK GÜNCEL ANALİZİ

Adsiz 6

Chainlink 22 Mayıs 2021 tarihinden bu yana günlük grafikte yatay hareketini sürdürüyor. 35$-15$ aralığındaki bu hareketin normal şartlar altında alt kısmından almak mavi bölgeli yerde kar aldıktan sonra en tepe noktasından satmak mantıklı olan işlem türü fakat piyasadaki bu belirsiz hareketler nedeniyle grafikleri sadece izliyorum. $LINK sağlam destek olan 14.78$-13.38$ bölgesinden tepki almış gözüküyor. 17.5$ civarları kısa vadede ilk direnç olarak karşımıza çıkabilir. Oranın kırılması bizi bir önceki swing low bölgesine yani 19$’a kadar götürebilir. Takip ettiğim destek ve dirençleri grafik üzerinde belirttim.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto’nun görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir