Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriKriptoKripto Haberleri

CertiK, Crypto Cars’ı ‘rug pull’ olarak tanımlamıştı!

Google News Abone Ol

Piyasadaki gerilemeler, kripto yasakları ve DeFi dolandırıcılığı döneminde, blockchain meraklıları takip ettikleri projelerdeki en küçük anormalliklere karşı hassas olabilir ve bazen yanlışlıkla daha kötüsünden korkabilir. Bir gün önce, blockchain alanında önde gelen bir siber güvenlik sıralama platformu olan CertiK, Twitter üzerinden CryptoCars ile ilgili bir “rug pull” olduğunu iddia eden bir uyarı yayınladı. Ancak personel, yanlış alarm olduğu için gönderiyi çabucak sildi.

CertiK, önce CrytoCars web sitesinin ve Telegram’ın kapalı olduğunu iddia etti. Ancak kullanıcılar, hem CryptoCars web sitesinin hem de Telegram uygulamalarının hala işlevsel olduğunu ve CertiK’in topluluk uyarısını iptal etmesine neden olduğunu hızla belirtti.

CryptoCars geliştiricilerine göre, projenin Telegram sohbeti “27 Ocak – 7 Şubat arası Ay Yeni Yılı’nın sonuna kadar” geçici olarak kapatılacak. CryptoCars geliştirme ekibi, Ay Yeni Yılı tatilini kutlayan Vietnam’da bulunuyor.

CertiK kaynakları olayla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Olay raporlama, karmaşık olmasına rağmen, doğası gereği hızlıdır ve topluluğu güncel şüpheli etkinlikler konusunda uyaracak şekilde yapılır. Bu durumda, Telegram’ın çevrimdışı olduğunu, fonların sıfıra düştüğünü ve $CCARs web sitesi kullanılamıyor olması bir rug pull uyarısı oluşturdu.”

Hataya rağmen CertiK, blockchain topluluğuna fayda sağlamak için çok şey yaptı. Bir gün önce, protokol 80 milyon dolarlık bir saldırıya uğradığı için Qubit Finance için doğrulanmış bir topluluk uyarısı yayınladı.

CryptoCars, Eylül 2021’de NFT, araba yarışı oyunu olarak piyasaya sürüldü. Oyna-kazan modeli altında yapılandırılan CryptoCars, oyuncuların Binance Smart Chainde basılmış bir NFT arabasını, geliştiricileri tarafından 6.600 CCAR için oluşturulan bir kör kutu aracılığıyla veya 490 CCAR’dan başlayan başka bir kullanıcıdan satın almalarını gerektiriyor. Resmi sitesine göre, proje yayınlandığı sırada 721.683 oyuncuya, 582.666 NFT arabasına ve 248.8 milyon oyun içi işleme sahip olduğunu iddia ediyor. Ayrıca Twitter’da 124.500’den fazla takipçisi var.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir