Altcoin HaberleriKriptoKripto Haberleri

CEO’lar Stablecoinlerin ABD Dolarını Güçlendirdiğini Kongreye Söyledi.

Google News Abone Ol

Duruşma, ABD Kongresi’ndeki Mali Hizmetler Meclisi Komitesi tarafından yapıldı. Başkan Maxine Waters, “Dijital Varlıklar ve Finansın Geleceği” konulu bir oturuma ev sahipliği yaptı.

YouTube’da canlı yayınlanan kongre duruşması sırasında, önde gelen kripto şirketlerinden yöneticiler ifade verdi. Tanıklar arasında Circle CEO’su Jeremy Allaire, Bitfury CEO’su Brian Brooks, Paxos CEO’su Charles Cascarilla, Coinbase CFO’su Alesia Haas, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried ve Stellar CEO’su Denelle Dixon vardı.

Kapsamlı bir şekilde tartışılan bir konu ise stablecoinlerdi. Stablecoinler, fiyatları ABD doları gibi geleneksel para birimlerine sabitlenmiş tokenlerdir.

Konu birkaç yöneticiyi ilgilendiriyor: Circle ve Coinbase, USD Coin stablecoin’inden (USDC) sorumluyken, Paxos kendi Paxos dolarından (USDP) sorumlu.

Allaire ve Brooks Rekabeti Vurguluyor

Circle CEO’su Jeremy Allaire, stabilcoinlerin zarar vermek yerine ABD dolarının küresel egemenliğine yardımcı olabileceğini savundu.

Allaire, bağımsız ABD stablecoin’lerinin, merkez bankası tarafından çıkarılan Çin’in dijital yuanı gibi rakip alternatifler piyasada ortaya çıksa bile kripto piyasasına hakim olmaya devam edeceğini savundu. Allaire, dolar stabilcoinleri “trilyonlarca dolarlık işlem” gerçekleştirirken, Çin’in dijital yuanı “şimdiye kadar sadece 10 milyar dolarlık işlem gerçekleştirdi” dedi.. ABD kripto endüstrisinin doların kritik ve stratejik bir rol oynamasını istediğini ve bu nedenle ABD sabit paralarını desteklemenin düzenleyiciler için bir “ulusal güvenlik önceliği” olması gerektiğini açıkladı.

Bitfury CEO’su ve eski OCC başkanı Brian Brooks, ifadesinde Allaire ile aynı fikirdeydi. Brooks, enflasyonun yükseldiği bir zamanda, stablecoin’lerin ABD dolarının yalnızca “İkinci Dünya Savaşı” sonrasında oluşturulan bir parasal sistem değil, fayda odaklı hale gelmesine yardımcı olabileceğini söyledi. Brooks, çevrimiçi yapılarının doların yalnızca tarihte değil, özelliklerde rekabet etmesine izin vereceğini savunarak ABD sabit paralarını onayladı.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir