Kripto Haberleri

Celsius platformu iflastan kurtarılabilecek mi?

Google News Abone Ol

Celsius, mevcut hizmet durumu hakkında bir güncelleme yaptı ve kurtarma için yeni planlarını duyurdu.

Celsius, yeni kurtarma seçenekleri sunuyor

Celsius, 12 Haziran Pazar günü para çekme, takas ve transfer işlemlerini tamamen askıya aldı. Bunun ardından şimdi ödeme gücünün yeniden kazanılmasının yolları aranmakta.

Şirket bugün “varlıkları korumak ve koruma seçeneklerini keşfetmek için önemli adımlar attığını” yatırımcılara duyurdu.

Celsius tarafından yapılan duyuruda stratejik işlemlerin sürdürebileceği söyleniyor. Bu genellikle, aynı birleşme ve devralma kategorisindeki diğer şirketlerle yapılan işlemleri ifade etmektedir. Celsius, bugün ayrıca yükümlülüklerini yeniden yapılandırabileceğini belirtti. Bu, şirketin çeşitli karşı taraflara olan borcunun şartlarını azaltabileceği veya yeniden müzakere edebileceği anlamına geldiği şeklinde yorumlandı.

Yapılan duyurular, Celsius tarafından planlar detaylı ve tam olarak açıklanmadığı için sadece terimlerin standart tanımına dayanan varsayım durumunda.

Şirket, “Derinlemesine araştırmaların karmaşık ve zaman alıcı olduğunu” belirterek birçok diğer seçenek üzerinde de araştırmaların devam ettiğini aktardı. Buna ek olarak, çeşitli alanlarda uzman finans yetkilileriyle çalıştığını da söyledi.

Krizde 18. gün

Celsius şu anda 18 gündür likidite sıkışıklığı yaşamaya devam ediyor ve bugün konuyla ilgili son bir güncelleme daha sağladı. Bu güncelleme, Celsius’un seçenekleri keşfetmesi dışında durum hakkında ne yazık ki çok az bir bilgi sağladı.

Kripto para sektöründe sadece Celsius değil, buna ek olarak birçok şirket de benzer sorunlarla baş etmeye çalışıyor. Bu durum karşısında bazı yatırım fonları ve kripto şirketleri kripto para kredisi veren şirketleri ayakta tutmak için önlemler almayı düşünüyorlar. Nexo, Celsius tarafına talep edilmemiş bir satın alma teklifi sunarken, Goldman Sachs 2 milyar dolarlık Celsius varlıklarını satın almaya istekli görünüyor. Bugün de kripto para borsası FTX’in şirketi satın almak için bir anlaşmayı onayladığı bildirildi. Bazı raporlar da şirket içi yeni gelişmelere işaret etmekte. Bu raporlarda dikkat çeken detaylardan biri de şirketin iflas danışmanları tuttuğunun öne sürülmesi oldu. Buna ek olarak, şirketin devlet düzenleyicileri tarafından soruşturma altında olduğu iddiaları da gündemde.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir