Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriBlockhainEthereum HaberleriKriptoKripto Haberleri

Cardano’nun Kurucusu Charles Hoskinson, 2022 Planlarını Açıkladı

Google News Abone Ol

Cardano ve IOG’nin geliştirme vakfı kurucusu Charles Hoskinson, ağın 2022’de büyümesine yönelik bazı planlarını Colorado, Boulder’daki evinden YouTube’da 30 dakikalık bir Noel Arifesi konuşmasında açıkladı.

Hoskinson, “2022’nin ikinci yarısı için hedefim, Cardano’da uçtan uca bir mikrofinans işlemi elde etmek için tüm parçaları nasıl bir araya getireceğimi bulmak” dedi

Cardano kurucusu, ağ üzerinde merkezi olmayan ürünlerin oluşturulmasını denetleyen bir yapının tanıtılacağını söyledi.

Hoskinson, “Hyperledger’dan Linux’a benzer bir şekilde resmi bir açık kaynaklı proje yapısı oluşturulacak” dedi.

İnsanlar daha önce Cardano’nun belirtilen tamamen merkeziyetsiz olma hedefine ulaşmadığından şikayet ettiler. 2020’de IOG, Nisan 2021’de ulaşılan bir hedef olan blok üretimini nasıl merkeziyetsizleştireceğini açıklayan bir makale yayınladı.

Ağ, bu yıl Nisan ayında tamamen topluluk tarafından yönetilip işletilirken, Eylül ayında Cardano’da akıllı sözleşmelerin halka açıldığı görüldü ve ağın merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarını destekleme kapasitesi açıldı.

Hoskinson, geliştiricilerin ayrıca 2022’de yayınlanması planlanan bir dizi topluluk tarafından yönetilen ağ geliştirmesi olan Cardano İyileştirme Önerileri üzerinde çalıştıklarını söyledi. Bunlardan bazıları, Cardano’da yayınlanan varlıklar için insan tarafından okunabilir bilgiler ve DeFi protokolleriyle etkileşim için yerel bir web cüzdanını içerdiğini belirtti.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir