Teknik AnalizCardano Teknik Analiz

Cardano analiz, ADA fiyatı 2022’de 10 dolar olabilir mi?

Google News Abone Ol

Cardano, ekosistemini geliştirmeye devam eden önemli kripto para birimlerinden biri konumunda. Bu yılın en yoğun platformlarından biri olarak kabul edilen projenin ağındaki yeni girişimler de hızla artıyor. Sonuç olarak ADA, yatırımcıların kripto alanında aradığı önemli altcoin projelerinden biridir. Peki yatırımcıları Cardano analiz için neler bekliyor?

Mevcut ayı piyasasının ortasında, yatırımcıların bir boğa koşusu için sabırsızlıkla beklediği kripto para birimlerinden biri Cardano’nun yerel ADA tokenidir. 2021’de küresel kripto para birimi popülasyonunun %178 artmasıyla Cardano, kullanıcıların blok zincirinde başka yerel varlıklar oluşturmasına ve akıllı sözleşme olmadan işlemleri tamamlamasına olanak tanıyarak kendini popüler bir hale getirmeyi başardı. Bu, bugün 2,5 milyondan fazla yerel tokene sahip olmayı mümkün kılmıştır. Tüm bu gelişmeler, ADA yatırımcılarının 2021’de %200’ün üzerinde yatırım getirisi (ROI) elde etmelerini sağladı.

Cardano ağ güncellemeleri

Cardano’nun “Alonzo” güncellemesinin yatırımcı duyarlılığı üzerinde önemli bir etkisi olduğu biliniyor. Yapılan bu güncelleme tamamen akıllı sözleşme yetenekleriyle ilgili ve yatırımcıların ağın en göze çarpan eksikliklerinden biri olarak adlandırdıkları özelliği kapsamaktadır. Ek olarak, ADA fiyatı son iki ayda bir miktar da olsa artış yaşamayı başardı. Bu, temel olarak Alonzo test ağının başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesinden ve ayrıca Vasil ana ağ hard fork etkinliğinin yakında gelmesinden kaynaklanmaktadır.

Cardano’nun gelişmelerini gördüğümüze göre, yatırımcıların asıl merakla beklediği konuya dönebiliriz. ADA fiyatı 2022’de 10 dolar olacak mı soruları hızla artarken, gelin bu konuyu birlikte ele alalım.

Cardano piyasasının mevcut durumu

Cardano fiyat analizini haberimizin yazıldığı sırada ADA, 24 saatlik 661 milyon dolarlık işlem hacmi ile 0,45 dolar seviyesinde işlem görüyor. Projenin fiyatı son 24 saatte %1’lik ufak bir artış yaşamış durumda.

ADA şu anda Binance, Huobi Global, Kucoin, Gate.io, Kraken gibi 30’dan fazla büyük kripto para borsasında listeleniyor. Bununla birlikte, CoinMarketCap üzerindeki en büyük 10 kripto para biriminden biri olarak sıralanmaktadır. Tüm bu başarılarla birlikte, ADA’nın yıllar içinde teknolojisini geliştirmede hatırı sayılır bir yol kat ettiğini söyleyebiliriz.

Cardano (ADA) fiyat analizi 2022

Cardano, kripto para birimi dünyasında son dönemlerin güvenilir dijital varlıklardan biri olmaya devam ediyor.

cardano ada 2022 analiz

Cardano’nun 200 günlük ve 50 günlük hareketli ortalama (MA) grafiği yukarıda gösterilmiştir. Şu anda, ADA ufak da olsa bir yükseliş durumunda görünüyor. Spesifik olarak, 50 günlük ADA hareketli ortalaması, 200 günlük (uzun vadeli) hareketli ortalamanın altında ve tamamen düşüş durumunda. Bu nedenle de, yatırımcılar önümüzdeki süreçte trendin tersine çevrilme olasılığını yüksek olarak görüyor.

Cardano (ADA) direnç ve destek seviyeleri

Aşağıdaki Cardano fiyat grafiği, ADA fiyatının son günlerde önemli bir düşüşe şahit olduğunu gösteriyor. Bu süreçte ufak yükseliş denemeleri olsa da genel ayı piyasaları ADA yatırımcısını oldukça baskıya uğratmış durumda. Şu anda Cardano (ADA) için ilk önemli direnç noktası 0,50 dolarda bulunuyor. Aynı zamanda psikolojik de bir direnç olan bu noktanın ardından grafikte gösterilen ve birkaç hafta öncenin zirvesi olan 0,68 dolara deneme başarılı olabilir.

cardano ada analiz

ADA için olumlu senaryonun aksi bir durumda, yatırımcılar bu eyleme karşı çıkarsa, ayılar kontrolü ele geçirebilir ve düşüş trendini başlatabilir. Daha basit bir ifadeyle, ADA’nın fiyatı, en son destek seviyesinin gösterdiği bir dip noktası olan yaklaşık 0,399 dolara kadar düşebilir.

2022 için uzun vadeli ADA fiyat tahminleriyse yükseliş gösteriyor. İçinde bulunduğumuz 2022 yılında ADA’nın 2,35 dolarlık fiyatı kırma şansı oldukça yüksek. Ancak şu anda 10 doları konuşmak zor gibi görünüyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir