Kripto Haberleri

Cardano (ADA) Vasil hard fork için erteleme kararı alındı

Google News Abone Ol

Cardano (ADA) için merakla beklenen Vasil hard fork için erteleme kararı alındığı açıklandı.

Input-OutputC Global (IOG) ekibi, şu anda küçük olarak derecelendirilen yedi hatanın henüz çözülmemiş olması nedeniyle Vasil’in donanım güncellemesinin bir taslağının gönderilmesini geciktireceğini söyledi. Raporun bazılarını hayal kırıklığına uğratacağını kabul etmekle birlikte, IOG ekibi “bu taahhüde doğru şekilde uymamızı sağlamak için birçok ihtiyati tedbir aldığında” ısrarcı olmaya devam ediyor.

Daha fazla zamana ihtiyaç var

Cardano Testnet’e yükseltmeyi kolaylaştırmayı amaçlayan Basic Input-Output Global (IOG) grubu geçtiğimiz günlerde, daha önce belirtildiği gibi Vasil Hardfork güncelleme teklifinin sunulmasını ertelemeyi “kabul ettiğini” açıkladı. Ekip, hiçbiri ciddi olarak değerlendirilmeyen yaklaşık yedi benzersiz hatanın düzeltilmesi gerektiğini sözlerine eklemiş durumda.

20 Haziran’daki bir blog gönderisine göre, hard fork girişimini erteleme kararı, geçen hafta ana ekip tarafından yapılan bir değerlendirme çağrısını takip ediyor. Ekibin Plutus V2’nin test senaryolarının %95’ini geçebildiği bilinmesine rağmen, gönderi, ana ekibin her şeyin beklendiği gibi çalıştığından emin olmak için hala bazı istisnai şeyler yapması gerektiğini söylüyor. Konu hakkında yapılan açıklamadan bir kesit ise şu şekilde:

Bunu yapmak için birkaç güne daha ihtiyacımız olduğuna karar verdik. Bu bizi, ana ağ için hard fork olayını daha önce açıkladığımız 29 Haziran hedef tarihimizin ötesine taşıyacak.

Bu arada, bir blog yazısında IOG ekibi, Vasil hard fork çalışmasını, ekosistem genelinde yakın koordinasyon gerektiren “şimdiye kadar çalışan en kapsamlı geliştirme ve entegrasyon programı” olarak nitelendirdi.

Blog gönderisine göre, Cardano Testnet hard fork için ilgili nihai karar “DPT ve DApp geliştirme topluluğu üyeleri” ile istişare içinde verilecek.

Blog gönderisinde şu ifadeler yer alıyor:

Bugün, IOG ve Cardano Vakfı, Haziran sonunda test ağında yeni bir hard fork hedef tarihi üzerinde anlaştılar. Hazır olduğumuzda, gerekli tüm birleştirme ve test çalışmalarını yapmaları için borsalara ve DPT’lere dört hafta süre veriyoruz. Bu sadece makul ve aceleye getirilmemeli. Bu nedenle, çalışma varsayımı artık Temmuz ayının son haftasında meydana gelen bir Cardano ana ağ hard fork olmalıdır.

IOG ekibi, hard fork gecikmesiyle ilgili raporun bazılarını hayal kırıklığına uğratacağını kabul etse de, çabanın doğru bir şekilde yapılmasını sağlamak için bir karar verilmesinde ısrar ettiler. Cardano yatırımcıları şu anda, Haziran ayı sonuna kadar ADA coinin 1 dolarlık direnci kırmasına yardımcı olacak bir hard fork bekliyor. Ancak token, duyurudan bu yana 0,51 dolar ile 0,46 dolar arasında değişmekte. Buna ek olarak, ADA’nın haber yayın saatleri itibariyle değeriyse 0.47 dolar olarak görülüyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir