Teknik AnalizCardano Teknik Analiz

Cardano (ADA) teknik analiz: Satın alım için en iyi senaryo ne?

Google News Abone Ol

Cardana (ADA) fiyatı yukarıya doğru daha yüksek hedeflere olacak şekilde hareket etmeye başlayabilir. Ancak erken satın alım yapıyor olmanın şu an için bir garantisi olmadığını belirtmek gerekiyor. Özellikle de ayı piyasasının ortasında ADA fiyatları için riskli süreç devam edecektir.

Cardano fiyatının neye ihtiyacı var?

Çarşamba günkü yükselişin ardından Cardano fiyatında bir geri dönüş kaydedildi. Çarşamba günkü FED’in faiz oranlarını 75 baz puan artırma kararı, spekülatif huzursuzluğu ateşleyerek gün içi yatırımcıları birikmiş yüksek pozisyonlarını korumaya itti. “Söylentiyi al, haberleri sat” olarak ifade edilen olayın ardından arz-talep krizi tetiklendi ve sadece birkaç kısa işlem saati süresince %21’lik bir boğa rallisinin günlük bazda ADA’yı en yüksek 0,53 dolara ulaştırmasına yol açılmış oldu.

Güçlü “hype” seviyesi arttıkça Cardano fiyatı şu anda 0,49 dolardan işlem görmeye devam ediyor. Buna ek olarak, yakında olan 0,50 dolarlık seviye, bu ay tüccarlar için kritik bir ilgi seviyesi olacaktır, bu nedenle aşağıdaki likidite seviyesinin kırılması, trendin 2. katman token projesi için bir yükseliş gerçekleşmesi fikrini öne atıyor. Ancak, yatırımcıların her şeye rağmen ADA’ya daha tutarlı bir ticaret planı ile yaklaşması en sağlıklısı olacaktır.

cardano ada analiz 16 haziran

Cardano fiyatı, alıcıların 13 Haziran Pazartesi günü 0,44 doların en düşük seviyesinden önemli bir giriş yaptığını gördü. Ancak ayılar kısa vadede 0,44 dolarlık fiyatı yeniden değerlendirmeye çalışabilirler. Bunun gerçekleşmesi durumunda da 0,20 dolarlık noktaya sert bir iniş gerçekleşebilir.

Geleneksel bir satın alma stratejisine göre, katılmadan önce Cardano fiyatının biraz daha yükselmesine izin vermek gerekiyor. Cardano fiyatının önceki dördüncü dalgayı 0,66 dolardan aşması gerekiyor. Bu gerçekleştikten sonra, muhtemelen 0,74 dolar ve daha yüksek bir ralli başlayacaktır. Ardındansa, daha düşük ilgi alanlarında üç dalgalı bir geri çekilme meydana gelebilir. Üç dalgalı geri çekilmeden sonra ikinci bir kırılma, yatırımcıların uzun vadeli kazançlar elde etmek için ADA fiyatını uygun görerek satın almalarına neden olabilir. Bu senaryo gerçekleşirse, Cardano fiyatı 1,40 dolara kadar yükselme gücüne sahip olacak ve bu da mevcut Cardano fiyatından %190’lık bir artışla sonuçlanacaktır.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir