Cardano Teknik AnalizTeknik Analiz

Cardano (ADA) için yükseliş vakti: ADA boğaları hazır!

Google News Abone Ol

Cardano (ADA) fiyatı haftaya yükselişle başladı ve gün içinde %14’e varan bir kazanç gösterdi. Bununla birlikte de uzun bir boğa mumu, iki haftalık azalan üçgen modelinden bir boğa koşusunun kapıda olduğunu bizlere aktarıyor. Bu nedenle, düşen dirence yakın bir noktanın kısa vadeli bir yükselişi tetikleyebileceği olasılığı yatırımcıları heyecanlandırmış durumda.

11 Nisan’da 1 dolarlık seviyeden düşmesinin ardından ADA’nın düşüş eğilimi keskin bir şekilde güçlenerek onu 0,406 doların da altına itti. Haftalık zaman çizelgesindeki arka arkaya sekiz kırmızı mum, neredeyse iki aydır sabit bir düşüşü gösteriyor ve bu da %59.8’lik bir kayba denk gelmekte.

cardano ada teknik analiz

Bunlara ek olarak, en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in yaşadığı çalkantılı piyasa nedeniyle, ADA’nın fiyatı son iki hafta içinde belirsiz bir görüntü çiziyordu. Şu andaysa 0,45 dolar desteğinin üzerinde çıkan Cardano (ADA) fiyatı, azalan bir üçgen formasyonunun oluştuğunu gösteriyor.

Grafikte görülen düşüş modeli hakim düşüş eğiliminin devamını desteklese de, artan yükseliş momentumu ile nadir koşullar altında, ADA’nın yükseliş kırılması tetiklenebilir. Hafta sonu boyunca hızlı bir değişimin ardından, ADA fiyatı bugün %13 artmış durumda.

Yaşanan fiyat artışı, model direncinin trend çizgisini kırdı ve güçlü bir toparlanmanın çok daha iyi bir teyidini yatırımcılara sundu. Bu nedenle beklenen rallinin iki direnci karşımıza getirmesi muhtemeldir. Bunlar da 0,6 dolar ve 0,75 dolar olarak göze çarpıyor.

Cardano için teknik gösterge

Cardano için yaşanan Bollinger bandı göstergesinin dar aralığı, piyasa katılımcıları arasındaki kararsızlığı vurgulamakta. Bununla birlikte, içinde bulunduğumuz üçgen kırılmasının ortasında, Cardano fiyatı da gösterge orta çizgisinin üzerine çıkarak yatırımcı duyarlılığında olumlu bir dönüşe işaret ediyor.
Girdap göstergesindeki yükseliş geçişi, yatırımcıları piyasalarda yüklü satın almalara teşvik ediyor. Ek olarak, VI+ ve VI- eğimi arasındaki genişleyen boşluğun, satın alma momentumundaki büyümeyi yansıttığını söylemek gerek. Yatırımcıların bu hafta Cardano (ADA) için takip etmeleri gereken önemli seviyelerse şu şekilde:

 

Direnç seviyeleri – 0,6 dolar ve 0,75 dolar
Destek seviyeleri – 0,45 dolar ve 0,4 dolar

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir