Kripto Haberleri

Cardano (ADA) için kurumsal ölçekli yatırımlar giderek artıyor

Google News Abone Ol

Cardano (ADA) için, gelecek güncellemeler ve çözümlerle ağa olan talebin kurumsal ölçekli yatırımcılar için önemli ölçüde arttığı görülüyor. İddialı bir şekilde Ethereum ve Solana’ya olan rakipliği ile bilinen Cardano projesinde bu durumun uzun vadede önemli etkiler yaratması bekleniyor. Coinshares tarafından paylaşılan bir raporda da bu durum doğrulanmış durumda.

Paylaşılan raporun en ilginç yanı, girişlerde bir artışın varlığı değil, kurumsal fonların yeniden tahsis hızı oldu. ADA daha fazla kurumsal güven kazandıkça Ethereum ve Solana karşısında önemli bir çıkış yakalamış durumda.

Cardano (ADA), Ethereum’un kurumsal birikimini geçebilir

Mevcut kurumsal yatırım hızının devam etmesi durumunda, önümüzdeki aylarda kurumlar tarafından tutulan ADA sayısının Ethereum’u geçmesi bekleniyor. Ethereum’dan fon çıkışının en olası nedeniyse, ana ağla birleşmesi muhtemel olan Beacon zincirindeki son sorunlar olarak belirtilmekte.

Ethereum için yaşanan güvenlik endişeleri, özellikle de spekülatif yatırımlar yerine istikrarlı yatırımları seçme eğiliminde olan kurumsal yatırımcılar için büyük bir sorun haline gelebilir. Bu durumun da yine büyük ölçekli yatırımları sorunlu bir projeye yatırım yapmaktan alı koyabilir. Bununla birlikte de fonların Cardano’ya doğru kaydırıldığını görebiliriz.

Cardano yeni güncellemeye hazırlanırken büyümeye devam ediyor

Cardano için yeni güncellemeye giderek yaklaşılırken ağ ve ağın yerel token birimi olan ADA büyümeye devam ediyor.

cardano ada market kapasitesi

CoinMarketCap verilerine göre Cardano için market kapasitesi son günlerde önemli bir büyüme kaydetti. Bu ayın başında yaşanan önemli artışta 23 milyar dolara kadar çıkan market kapasitesinin şu anda 19.37 milyar dolar olduğu görülüyor.

Cardano için en büyük ve en çok beklenen güncelleme, birçok CIP’i canlandıran Vasil Hard Fork. Beklenen ağ yükseltmesi, işlem maliyetlerini ve işlem süresini azaltarak Cardano’yu sektördeki en uygun fiyatlı ve en hızlı ağlardan biri haline getirecek.

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir