Teknik AnalizCardano Teknik Analiz

Cardano (ADA) analiz: Yeni güncelleme ile artış bekleniyor!

Google News Abone Ol

Zincir üstü analitik verileri, Cardano (ADA) üzerinde son bir aydaki ilginç bir balina faaliyeti modelini ortaya koyuyor. Son 30 gün içinde, ADA fiyatı bugüne kadar yaklaşık 0,64 dolardan 0,47 dolara kadar düştü. Öte yandan, büyük balinalar da ADA için satış yapmayı durdurmuş durumda. Bu durumun da fiyat artışı beklentilerinin bir kanıtı olduğu belirtiliyor.

Balinalar ADA biriktirmeye devam ediyor

Kripto para verileri ve sosyal ölçüm sağlayıcısı Santiment’e göre, ADA çevresindeki balina etkinliği son dönemlerde giderek artıyor. Veriler, son 30 gün içinde balinaların toplu olarak ADA satın aldığını ve cüzdanlarına 79,1 milyon dolarlık varlık eklediğini gösterdi. İlginç bir şekilde, bu birikimin daha çok 10.000 ila 100.000 ADA’ya sahip cüzdan adreslerinde gerçekleştiği de belirtildi.

Bu artış verilerine ek olarak, 100.000 ila 10 milyon ADA’ya sahip olan balina adreslerinin son zamanlarda satış yapmayı durdurduğu da belirtiliyor. Bu verilerin de yakın vadede ADA fiyat artışları için katkıda bulunması beklenmekte.

Vasil hard fork olayı için sabırsızlık artmakta

Bu haftanın başlarında ağın geliştirici ekibi olan Input-Output, Vasil hard fork olayının Cardano test ağında tamamlandığını duyurdu. Ayrıca, test ağının hard fork’undan sonra dört haftalık bir ek süre talep ettikleri bilinmekte. Dört hafta içinde, SPO’lar, geliştiriciler ve borsalar, Cardano ana ağı için bir hard fork başlatmak için bunu test edebilir olacak. Bu güncelleme, Cardano ağının yeteneklerini ve performansını iyileştirdiği söylendiği için topluluk tarafından büyük bir sabırsızlık durumda beklenmeye devam ediyor.

cardano ada analiz

Cardana (ADA) fiyatı, kripto para piyasasının havasına paralel olarak son üç ayda keskin bir şekilde düştü. Bununla birlikte, zincir analizi verileri, ADA birikiminin son zamanlarda yukarı yönlü bir yörüngede olduğunu gösteriyor. ADA’nın fiyatı geçen hafta 0,47 dolar seviyesinde durdurulmuştu. CoinMarketCap’e göre, yazı yazılırken Cardano’nun fiyatı son 24 saatte %2,81 artışla 0,48 dolar noktasında bulunuyor. Son yedi günde ise ADA fiyatı %7,83 artmayı başardı. Kripto para birimi 24 saatin en düşük seviyesi olarak 0,46 doları görürken 24 saatin en yüksek seviyesi olaraksa 0,48 doları gördü.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir